| |
Zagrożenie!
Pogoda na 7 maja 2022. Ciepło w Polsce do 23 stopni. Lokalnie na południu i północy przelotny deszcz i burza

Pogoda na 7 maja 2022. Ciepło w Polsce do 23 stopni. Lokalnie na południu i północy przelotny deszcz i burza

Przed nami kolejny dzień z przyzwoitą umiarkowaną temperaturą w Polsce - przewiduje pogoda w sobotę 7 maja 2022. Przelotny deszcz i miejscami burza może wystąpić tylko lokalnie na północy i na krańcach południowych w rejonach podgórskich. Nie będą to jednak gwałtowne zjawiska, ponadto między tymi strefami pojawią się większe przejaśnienia i rozpogodzenia szczególnie w środkowym pasie Polski z zachodu na wschód kraju. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowana temperatura o godzinie 17:00 w Polsce

Pogoda 7 maja 2022, szczegółowa prognoza pogody dla Polski

Pogoda na dziś, sobota 7 maja 2022

Polska znajduje się dziś w obszarze siodła barycznego pomiędzy układami wyżowymi znad zachodniej i wschodniej Europy oraz niżami znad północnej i południowej części kontynentu. Nad krajem zalega dość ciepła i wilgotna masa powietrza polarnego morskiego.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 7 maja 2022, ciepło w Polsce, deszcz i lokalna burza na północy i południu

W sobotę przelotny deszcz i lokalne burze możliwe na północy i krańcach południowych

Z upływem dnia na południu, od Kotliny Kłodzkiej przez Opolszczyznę, Górny Śląsk, Małopolskę po Podkarpacie zachmurzenie będzie duże, miejscami z możliwymi większymi przejaśnienia do umiarkowanego. Lokalnie na krańcach południowych, głównie w rejonach podgórskich Karpat może się pojawić przelotny deszcz i punktowa burza z gradem.

Prognozowany zasięg przelotnych lokalnych opadów w Polsce, do godziny 14:00, 7 maja 2022

Pogoda 7 maja 2022, prognoza opadów w Polsce

Zachmurzenie umiarkowane i duże, będzie również na północy, zwłaszcza w województwie zachodniopomorskim, pomorskim i w ciągu dnia rosnącym także w warmińsko mazurskim, podlaskim i na północy lubuskiego i wielkopolskiego. Na tym obszarze miejscami może przelotnie popadać deszcz, lokalnie niewykluczona jest również burza. Początkowo na Podlasiu możliwe są miejscami ustępujące mgły, ale również rozpogodzenia.

Prognoza zasięgu przelotnych opadów w Polsce, do godziny 17:00, 7 maja 2022

Pogoda 7 maja 2022, dokładna mapa opadów w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju, będzie przeważnie dość pogodnie z umiarkowanym i niewielkim zachmurzeniem, tylko miejscami rosnącym do dużego.

Ciepło w Polsce do 23 stopni

Temperatury maksymalne w Polsce nadal miejscami będą się utrzymywać w okolicach i powyżej 20 st. C. Wczoraj najwyższą temperaturę 22 st. C. zanotowano w Przemyślu. Dziś spodziewamy się maksymalnie, od 17-20 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 21-23 st. C. szczególnie od Kujaw po Ziemie Lubuską. Ponownie chłodniej będzie nad morzem oraz w rejonach podgórskich.

Wiatr słaby, silniejszy w rejonie burz. Ciśnienie bez większych zmian

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy chwilami silniejszy, z kierunków zachodnich, tylko na południu kraju, zmienny. W rejonie lokalnej burzy w porywach do 60 km/h. Ciśnienie dość stabilne. W południe w Poznaniu wyniesie 1023 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!