| |
Zagrożenie!
Pogoda na 7 lipca 2022. Front okluzji na zachodzie Polski. Miejscami przelotny deszcz i lokalne burze

Pogoda na 7 lipca 2022. Front okluzji na zachodzie Polski. Miejscami przelotny deszcz i lokalne burze

Wkroczyliśmy w okres umiarkowanych i niskich temperatur i to dziś się nie zmieni - przewiduje pogoda w czwartek 7 lipca 2022. Na cieplejszą i bardziej słoneczną aurę możemy liczyć we wschodnich i południowo wschodnich regionach Polski, a na pozostałym obszarze będzie chłodniej, ponadto miejscami przelotnie popada deszcz i wystąpią lokalne burze, zwłaszcza w zachodnich i północnych regionach kraju. Wiatr tylko nad morzem oraz wysoko w górach i w rejonie burz, będzie okresami silniejszy. Zapraszamy na prognozę pogody.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:30

Pogoda 7 lipca 2022, umiarkowane temperatury w Polsce, na zachodzie front okluzji

Pogoda na dziś, czwartek 7 lipca 2022

Polska na wschodzie i południowym wschodzie znajduje się na skraju obszaru wyżowego, a na zachodzie i północnym zachodzie wkroczył front okluzji związany z niżem Wiete znad południowej Szwecji. Na froncie pojawią się miejscami przelotne opady i lokalne burze, ponadto front zaznacza się także wzrostem zachmurzenia. Do kraju napływa chłodniejsza masa powietrza polarnomorskiego.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 7 lipca 2022, front okluzji na zachodzie Polski

W czwartek miejscami przelotne opady deszczu i lokalne burze, głównie na zachodzie Polski

Z upływem dnia na wschodzie i południowym wschodzie, zwłaszcza na obszarze od Podlasia przez Lubelszczyznę, Ziemie Świętokrzyską po Podkarpacie, Małopolskę i Górny Śląsk, będzie przeważać słoneczna pogoda z umiarkowanym i niewielkim zachmurzeniem. Przejściowo wzrost zachmurzenia i przelotny deszcz, jeśli wystąpi, to tylko lokalnie, głównie po południu lub pod wieczór na Górnym Śląsku oraz w Małopolsce, gdzie może lokalnie zdarzyć się również burza.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 17:00, 7 lipca 2022

Pogoda 7 lipca 2022, mapa opadów w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza w centrum. Przewaga dużego zachmurzenia utrzyma się w regionach zachodnich i północnych i tu miejscami przelotnie popada deszcz, a lokalnie wystąpią również nieliczne burze. Za chwilę pojawi się aktualizacja prognozy burzowej. Do końca dnia front będzie zalegał na obszarze, od wybrzeża po Dolny Śląsk.

Prognoza zasięgu przelotnych opadów w Polsce, do godziny 20:00, 7 lipca 2022

Pogoda 7 lipca 2022, prognoza opadów i burz w Polsce

Temperatura najwyższa na południowym wschodzie Polski

Temperatury nie będą przypominać gorącego i upalnego lata w Polsce. Spodziewamy się maksymalnie, od 17-20 st. C. nad morzem oraz wzdłuż zachodnich i północnych dzielnic kraju, do 21-23 st. C. na pozostałym obszarze, być może lokalnie 24 st. C. na południowym wschodzie.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 15:00, 7 lipca 2022

Pogoda 7 lipca 2022, temperatura w Polsce

Wiatr okresami silniejszy w górach i nad morzem. Ciśnienie stabilne

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem, wysoko w górach oraz w rejonie burz okresami silniejszy, południowo zachodni i zachodni. Ciśnienie nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Gdyni wyniesie 1014 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!