| |
Zagrożenie!
Pogoda na 7 kwietnia 2022. Front chłodny sprowadzi wichury i burze w Polsce. Miejscami będzie niebezpiecznie

Pogoda na 7 kwietnia 2022. Front chłodny sprowadzi wichury i burze w Polsce. Miejscami będzie niebezpiecznie

Przelotne opady deszczu, wichury i lokalne burze - zapowiada pogoda w czwartek 7 kwietnia 2022 w Polsce. W ciągu najbliższej doby przez kraj z zachodu na wschód i południowy wschód przejdzie chłodny front atmosferyczny. Miejscami w jego rejonie mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska atmosferyczne. Główne załamanie pogody wkroczy do zachodniej i północno zachodniej Polski późnym popołudniem, a następnie wieczorem oraz w nocy przesunie się w głąb kraju. Przed frontem utrzyma się nad krajem ciepłe powietrze. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów związanych z chłodnym frontem atmosferycznym w Polsce, do godziny 17:00

Pogoda na czwartek 7 kwietnia 2022, chłodny front przyniesie burze, opady i wichury w Polsce

Pogoda na dziś, czwartek 7 kwietnia 2022

Polska w ciągu najbliższej doby dostanie się pod wpływ niżu Nasim. Jego centrum znad Morza Północnego przesunie się nad Bałtyk. Z niżem jest związany chłodny aktywny front atmosferyczny. Wkroczy do zachodniej i północno zachodniej Polski w godzinach późno popołudniowych, a następnie wieczorem oraz w nocy przejdzie przez cały kraj.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 7 kwietnia 2022, burze, opady i wichury w Polsce. Wkroczy załamanie pogody

W czwartek przelotne opady, lokalne burze i wichury w Polsce

W ciągu dnia zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane i duże, miejscami, zwłaszcza na południowym wschodzie z większymi przejaśnieniami lub okresowymi rozpogodzeniami. Gdzieniegdzie pojawią się przelotne opady deszczu, lokalnie gradu lub krupy śnieżnej na północy. Główna strefa opadów późnym popołudniem obejmie obszar od Wybrzeża po Dolny Śląsk. Do końca dnia przelotne opady i lokalne burze przesuną się na wschód i wystąpią, od Warmii i Mazur przez centrum po Opolszczyznę. W nocy 7/8 kwietnia front chłodny dotrze nad dzielnice wschodnie i południowo wschodnie. Niebawem zostanie wydana stosowna prognoza burzowa dla Polski. Od dziś wracamy do jej publikacji w sezonie wiosenno-letnim. 

Prognozowany zasięg opadów Polsce, do godziny 23:00

Pogoda 7 kwietnia 2022, mapa opadów w Polsce

Ciepło w Polsce. Najwyższe temperatury na Podkarpaciu

Przed wkroczeniem chłodnego frontu atmosferycznego do Polski, zaciągnięte wcześniej ciepłe powietrze objawi się znacznym wzrostem temperatury. Spodziewamy się maksymalnie, od 10-14 st. C. miejscami na północy oraz w rejonach podgórskich, do 15-19 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 15:00, 7 kwietnia 2022

Pogoda 7 kwietnia 2022, temperatura w Polsce, mapa

Wiatr o sile wichury w Polsce. Ciśnienie spada

Wiatr będzie umiarkowany, ale wraz z nasuwaniem się z zachodu chłodnego frontu atmosferycznego również okresami dość silny, a w jego rejonie przejścia także silny i porywisty, do 60-100 km/h. Powyżej 100 km/h powieje na Śnieżce. Wiatr lokalnie może powodować szkody.

Maksymalne porywy wiatru w Polsce, w czasie przejścia chłodnego frontu, do godziny 09:00, 8 kwietnia 2022

Pogoda 7 kwietnia 2022, wiatr w Polsce, prognoza porywów 7-8 kwietnia 2022

Ciśnienie do wieczora będzie spadać. W południe w Gdańsku wyniesie 988 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!