| |
Zagrożenie!
Pogoda na 7 grudnia 2022. Chłodny front w Polsce przyniesie śnieg. Lokalnie możliwe burze śnieżne

Pogoda na 7 grudnia 2022. Chłodny front w Polsce przyniesie śnieg. Lokalnie możliwe burze śnieżne

Nad Polską przemieszcza się chłodny front atmosferyczny i to będzie kolejny dzień z przelotnymi opadami śniegu, miejscami deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie również marzącej mżawki - zapowiada pogoda w środę 7 grudnia 2022. Przeważać mają jednak na ogół opady śniegu. W ciągu najbliższej doby przyrost pokrywy śnieżnej zanotujemy głównie w północnej, wschodniej i północno wschodniej Polsce i miejscami w rejonach podgórskich. Na wybrzeżu zacznie się uaktywniać bałtycki efekt morza i tam lokalnie niewykluczona burza śnieżna, zwłaszcza w województwie pomorskim. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 10:00

Pogoda 7 grudnia 2022, chłodny front w Polsce przyniesie śnieg i lokalne burze śnieżne

Pogoda na dziś, środa 7 grudnia 2022

Przez Polskę z zachodu na wschód przemieszcza się chłodny front atmosferyczny związany z niżem Zora znad południowo wschodniego Bałtyku. Po przejściu pierwszego chłodnego frontu, w ciągu najbliższej doby wkroczy z zachodu kolejny front chłodny związany z niewielkim i wtórnym niżem znad południowo zachodniego Bałtyku.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 7 grudnia 2022, chłodny front i niż bałtycki, miejscami śnieg w Polsce i burze śnieżne

W środę w wielu regionach okresami opady śniegu, deszczu i deszczu ze śniegiem

To będzie ponownie dzień z przewagą zachmurzenia dużego i całkowitego, ale z upływem godzin miejscami pojawią się również chwile z przejaśnieniami, zwłaszcza po południu na zachodzie i południu Polski, ale i innych regionach jest szansa na niewielkie chwilowe przejaśnienia. Miejscami pojawią się przelotne opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 13:00, 7 grudnia 2022

Pogoda 7 grudnia 2022, gdzie popada śnieg i deszcz w Polsce

Okresowe opady będą możliwe na przeważającym obszarze kraju, przy czym najwięcej będzie ich we wschodniej, północnej i północno zachodniej Polsce. W tych regionach kraju mają również przeważać opady śniegu.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 16:00, 7 grudnia 2022

Pogoda 7 grudnia 2022, mapa opadów śniegu w Polsce, chłodny front atmosferyczny

W ciągu najbliższej doby warunki atmosferyczne, w tym natężenie opadów i temperatura umożliwią przyrost pokrywy śnieżnej miejscami we wschodniej i północnej Polsce, zwłaszcza od rejonu Pomorza Zachodniego przez miejscami województwo pomorskie, warmińsko mazurskie, podlaskie, mazowieckie po lubelskie, lokalnie świętokrzyskie i śląskie oraz rejony podgórskie.

Prognoza przyrostu pokrywy śnieżnej w Polsce, do godziny 07:00, 8 grudnia 2022

Pogoda 7-8 grudnia 2022, prognoza pokrywy śnieżnej w Polsce

Niska temperatura w Polsce

Temperatura będzie niska w kraju, bo spodziewamy się od -1/1 st. C. w rejonach podgórskich oraz na Podlasiu i Mazurach, do 2-4 st. C. na pozostałym obszarze Polski.

Prognozowana temperatura o godzinie 13:00, 7 grudnia 2022

Pogoda 7 grudnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy w zachodniej i północnej Polsce, południowo zachodni i zachodni. Silniej chwilami powieje również wysoko w górach, do 60-85 km/h i tutaj może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Ciśnienie będzie spadać, w południe w Koszalinie wyniesie 1005 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!