| |
Zagrożenie!
Pogoda na 7 czerwca 2022. Front przyniesie deszcz, grad i burze w Polsce. Gorąco na południu

Pogoda na 7 czerwca 2022. Front przyniesie deszcz, grad i burze w Polsce. Gorąco na południu

Nad Polską znajduje się dziś front atmosferyczny rozciągający się z południowego zachodu na północny wschód kraju - zapowiada pogoda we wtorek 7 czerwca 2022. W ciągu najbliższej doby przyniesie w wielu regionach miejscami przelotne opady deszczu i lokalne burze, punktowo z gradem. Opady będą rozproszone, dlatego nie wszędzie wystąpią. Bardzo gorąco zrobi się na południu i południowym wschodzie Polski, między wschodnią Małopolską i Podkarpaciem. Zapraszamy na prognozę pogody.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:55

Pogoda 7 czerwca 2022, front nad Polską, miejscami burze z gradem, gorąco na południu

Pogoda na dziś, wtorek 7 czerwca 2022

Polska znajduje się dziś w zasięgu niżu Maja znad Danii. Z niżem jest związany front atmosferyczny rozciągający się nad naszym krajem z południowego zachodu na północny wschód. W obrębie niżu w ciągu najbliższej doby w wielu regionach przelotnie popada i zagrzmi.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 7 czerwca 2022, burze i grad w Polsce, gorąco na południu

We wtorek miejscami przelotny deszcz i burze, lokalnie z gradem

W ciągu dnia na południowym wschodzie Polski, zwłaszcza na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, we wschodniej połowie Małopolski i na wschodzie Ziemi Świętokrzyskiej będzie przeważnie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem. Przelotne opady i burza jeśli się zdarzą to tylko lokalnie. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i okresami duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami wystąpią okresami opady deszczu, a gdzieniegdzie również burze, punktowo z gradem. Spadnie gdzieniegdzie w ciągu doby do około 10-35 mm wody.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 17:00, 7 czerwca 2022

Pogoda 7 czerwca 2022, mapa opadów w Polsce

Popada szczególnie na obszarze od Dolnego Śląska i Opolszczyzny przez lokalnie Górny Śląsk, Ziemie Łódzką i Lubuską po częściowo Wielkopolskę i Mazowsze, wschodnią Małopolskę i Ziemie Świętokrzyską, Kujawy, Warmię, Mazury i Pomorze.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 20:00, 7 czerwca 2022

Pogoda 7 czerwca 2022, prognoza opadów w Polsce 

W nocy z 7/8 czerwca strefa frontowa nadal będzie stacjonować nad Polską i ponownie na wspomnianym obszarze może miejscami przelotnie popadać i zagrzmieć. Wkrótce wydamy stosowną aktualizację prognozy burz.

Gorąco w Polsce. Najwyższa temperatura na południowym wschodzie

To będzie kolejny dzień, który termicznie miejscami zaliczymy jako gorący. Spodziewamy się maksymalnie, od 19-24 st. C. w zachodnich dzielnicach Polski, od Dolnego Śląska Po Pomorze, do 25-29 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 14:00, 7 czerwca 2022

Pogoda 7 czerwca 2022, temperatura w Polsce

Silny wiatr w rejonie burz. Ciśnienie nieznacznie spadnie

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. W rejonie burz miejscami silny, w porywach do 70 km/h. Ciśnienie nieznacznie spadnie, w południe w Kołobrzegu wyniesie 1013 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!