| |
Zagrożenie!
Pogoda na 6 września 2022. Antycyklon Quintin blokuje skutecznie niż przed Polską. Przelotny deszcz tylko lokalnie w górach

Pogoda na 6 września 2022. Antycyklon Quintin blokuje skutecznie niż przed Polską. Przelotny deszcz tylko lokalnie w górach

Zapowiadaliśmy, że antycyklon skutecznie odetnie Polskę co najmniej tydzień od deszczu i dziś ponownie to się potwierdzi - przewiduje pogoda we wtorek 6 września 2022. Znowu możemy na ogół liczyć na pogodną aurę z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, tylko miejscami okresowo dużym, zwłaszcza na Pomorzu oraz w rejonach podgórskich i tylko tutaj lokalnie może przelotnie popadać słaby deszcz. Temperatury po rześkiej nocy pozostaną na umiarkowanym poziomie. Wiatr nie będzie stanowił zagrożenia. Zapraszamy na prognozę pogody.

Antycyklon blokuje niż przed Polską. Prognozowany układ baryczny w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 6 września 2022, antycyklon blokuje niż przed Polską, lokalny deszcz tylko w górach

Pogoda na dziś, wtorek 6 września 2022

Polska pozostaje w zasięgu wielocentrycznego wyżu Quintin. Do kraju nadal napływa powietrze arktyczne. Wyż blokuje niż Peggy nad zachodnią Europą, ale to się zmieni w drugiej połowie tygodnia, gdy front związany z niżem dotrze do Polski.

Zachmurzenie w Polsce o godzinie 06:25

Pogoda 6 września 2022, zachmurzenie w Polsce

We wtorek przeważnie pogodnie. Okresami większe zachmurzenie w rejonach podgórskich i przejściowo na Pomorzu

To będzie ponownie przeważnie pogodny dzień z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem. Większe zachmurzenie będzie możliwe okresami, głównie na południu w rejonach podgórskich oraz miejscami na północy, szczególnie na Pomorzu. Lokalnie w rejonach podgórskich może popadać przelotny deszcz, zwłaszcza między Sudetami i Podhalem.

Prognozowany zasięg lokalnych opadów w Polsce, do godziny 14:00, 6 września 2022

Pogoda 6 września 2022, mapa opadów w Polsce

Po chłodnej nocy umiarkowane temperatury w dzień

Za nami kolejna chłodna noc, zwłaszcza na wschodzie i w centrum kraju, gdzie zanotowano zaledwie kilka st. C., a przy gruncie znowu mogły wystąpić niewielkie lokalne przymrozki. Na naszej stacji w klatce meteorologicznej na wysokości 2m zanotowaliśmy minimalnie 4,3 st. C. W ciągu dnia możemy liczyć na umiarkowane temperatury. Spodziewamy się maksymalnie, od 17, do 22 st. C. Nieco chłodniej może być na Suwalszczyźnie.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 6 września 2022

Pogoda 6 września 2022, temperatura w Polsce

Wiatr okresami i miejscami umiarkowany. Ciśnienie spada

Wiatr będzie przeważnie słaby i chwilami umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. 

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 6 września 2022

Pogoda 6 września 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie z upływem dnia będzie wolno spadać, a to świadczy o słabnięciu wyżu i czekających nas zmianach za kilka dni. Ciśnienie w południe w Kielcach wyniesie 1024 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!