| |
Zagrożenie!
Pogoda na 6 stycznia 2023. Śnieżyca i mróz na północy i wschodzie. Duża różnica temperatury w Polsce

Pogoda na 6 stycznia 2023. Śnieżyca i mróz na północy i wschodzie. Duża różnica temperatury w Polsce

W ciągu najbliższej doby wróci zima na kilkadziesiąt godzin do północnej i wschodniej Polski - zapowiada pogoda w piątek 6 stycznia 2023. To będzie skutek napływu chłodnego powietrza i przejścia frontu atmosferycznego. Krajobrazy zabielą się lub powstanie pokrywa śnieżna w kilku regionach. Na obszarze kraju zanotujemy spory kontrast temperatury między dzielnicami północno wschodnimi i południowo zachodnimi w godzinach wieczornych. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Prognozowana pokrywa śnieżna, jaka ma powstać w Polsce najbliższej doby

Pogoda 6 stycznia 2023, zima wraca do Polski będzie śnieżyca i mróz, przejdzie front

Pogoda na dziś, piątek 6 stycznia 2023

Na warunki pogodowe w Polsce wpłynie strefa frontu atmosferycznego związana z niżem Benito przesuwającym się znad Morza Norweskiego nad Skandynawię. Najpierw przejdzie front ciepły, a później front chłodny z zachodu na wschód kraju. 

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 6 stycznia 2023, front przejdzie przez Polskę, przyniesie śnieżyce

W piątek śnieżyca i mróz na północy i wschodzie Polski

W ciągu dnia zachmurzenie będzie duże z okresowymi przejaśnieniami, w rejonie frontu rosnące do całkowitego. Z zachodu na wschód Polski będzie się przemieszczał front atmosferyczny niosący opady deszczu, na północy i wschodzie przechodzący w deszcz ze śniegiem i śnieg. 

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 13:00, 6 stycznia 2023

Pogoda 6 stycznia 2023, front przyniesie w Polsce deszcz i śnieg, wróci zima

W pierwszej połowie dnia front zaznaczy się na zachodzie i północy Polski. Na wysokości rejonu Kujaw i województwa pomorskiego deszcz zacznie przechodzić w deszcz ze śniegiem i śnieg. Na zachód od tego obszaru będzie padał deszcz.

Zasięg śnieżycy w Polsce, do godziny 16:00, 6 stycznia 2023

Pogoda 6 stycznia 2023, śnieżyca w Polsce na północy i wschodzie

Po południu śnieżyca nadal ma występować w województwie pomorskim i dalej przesuwać się na wschód i północny wschód Polski w kierunku województwa warmińsko mazurskiego i mazowieckiego.

Prognoza zasięgu śnieżycy w Polsce, do godziny 19:00, 6 stycznia 2023

Pogoda 6 stycznia 2023, prognoza śnieżycy w Polsce

Wieczorem opady śniegu mają się rozciągać od rejonu Trójmiasta przez Warmię po Mazowsze, wschodnią część Ziemi Świętokrzyskiej po częściowo Lubelszczyznę i Mazury.

Prognoza zasięgu śnieżycy w Polsce, do godziny 22:00, 6 stycznia 2023

Zima wróci do Polski, prognoza śnieżycy 6 stycznia 2023

Późnym wieczorem i nocą z piątku na sobotę front ze śniegiem i deszczem po jego zachodniej stronie będzie jeszcze zalegał nad wschodnim pasem Polski. Śnieg popada od Lubelszczyzny przez wschodnie Mazowsze po Mazury i Podlasie. Miejscami może również wystąpić na Podkarpaciu, ale będzie wypierany przez deszcz z zachodu.

Duży kontrast temperatury w Polsce

Za pierwszym frontem ciepłym zacznie do Polski napływać znacznie cieplejsze powietrze, dlatego wieczorem zanotujemy spory kontrast temperatury. Spodziewamy się maksymalnie, od około -8/-6 st. C. na Suwalszczyźnie, -5/-0 st. C. na północy i wschodzie, od rejonu Pomorza Gdańskiego przez częściowo Mazowsze po Lubelszczyznę, do 1-10 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Najcieplej będzie na zachodzie i południowym zachodzie, zwłaszcza na Dolnym Śląsku. 

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 19:00, 6 stycznia 2023

Pogoda 6 stycznia 2023, temperatura w Polsce

Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, południowo wschodni i południowy lub zmienny. Wieczorem na zachodzie wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, nad morzem w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich. W górach porywy wiatru do 80 km/h i tam może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Ciśnienie nieznacznie spadnie, w południe we Wrocławiu wyniesie 1020 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!