| |
Zagrożenie!
Pogoda na 6 sierpnia 2022. Front chłodny niesie deszcz i burze w Polsce. Ustępujący upał na południowym wschodzie

Pogoda na 6 sierpnia 2022. Front chłodny niesie deszcz i burze w Polsce. Ustępujący upał na południowym wschodzie

Minionej doby do Polski wkroczył chłodny front atmosferyczny, który miejscami przynosi przelotne opady deszczu i lokalne burze stopniowo przesuwające się na wschód kraju - zapowiada pogoda w sobotę 6 sierpnia 2022. Przed frontem znajduje się południowy wschód, gdzie jeszcze dziś miejscami zanotujemy upał, ale w drugiej połowie dnia i tutaj zachmurzenie wzrośnie i miejscami przelotnie popada i zagrzmi. Front opuści dzielnice zachodnie i północne, gdzie zacznie się przejaśniać i rozpogadzać. Zapraszamy na prognozę pogody.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:15, 06.08

Pogoda 6 sierpnia 2022, front chłodny niesie deszcz i burze w Polsce, ustępujący upał na południowym wschodzie

Pogoda na dziś, sobota 6 sierpnia 2022

Przez Polską z zachodu na wschód przemieszcza się dziś chłodny front atmosferyczny niosący wzrost zachmurzenia, a także miejscami przelotne opady deszczu i lokalne burze. Front wypiera poza naszą wschodnią granicę ciepłą masę powietrza. Za frontem napływa znacznie chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 6 sierpnia 2022, front atmosferyczny sunie przez Polskę, niesie deszcz i burze, upał jeszcze na południowym wschodzie

W sobotę miejscami przelotny deszcz i lokalne burze

W ciągu dnia pogoda w Polsce będzie bardzo zróżnicowana. O poranku front przynosi opady deszczu miejscami od Mazur przez centrum po Dolny Śląsk i Opolszczyznę. Lokalna burza występuje w województwie łódzkim. W pierwszej połowie dnia na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, a także lokalnie na południu i wschodzie Małopolski, Ziemi Świętokrzyskiej, Podlasia i Mazowsza, będzie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem. Z biegiem godzin, zwłaszcza po południu zachmurzenie w tej części kraju wzrośnie i miejscami pojawią się przelotne opady deszczu, a na wschodzie również lokalne burze. 

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 11:00, 6 sierpnia 2022

Pogoda 6 sierpnia 2022, miejscami deszcz i burze w Polsce, upał na południowym wschodzie

W tym czasie na zachodzie i północy, mimo pochmurnego poranka, zacznie się stopniowo przejaśniać. Do południa rozpogodzi się wzdłuż całego wybrzeża i dalej na południe w kierunku Ziemi Lubuskiej. Na pozostałym obszarze, będzie dominować zachmurzenie duże, miejscami z ustępującymi opadami.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 14:00, 6 sierpnia 2022

Pogoda 6 sierpnia 2022, mapa opadów w Polsce

Po południu przelotne opady deszczu i lokalne burze, będą miejscami możliwe na wschodzie i południu Polski. Bardzo pogodnie będzie na północy i zachodzie, od wybrzeża po Kujawy, Wielkopolskę i Ziemie Lubuską. 

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 20:00, 6 sierpnia 2022

Pogoda 6 sierpnia 2022, najnowsza mapa opadów w Polsce

Do wieczora powinno się przejaśnić i rozpogodzić niemal w całej północno zachodniej połowie Polski, od Podlasia i Mazur przez Warmię, Wybrzeże, Kujawy, Wielkopolskę, częściowo Mazowsze, lokalnie centrum po Ziemie Lubuską. Niebawem pojawi się zaktualizowana prognoza burz dla Polski.

Ustępujący upał na południowym wschodzie Polski

Temperatura również będzie dziś zróżnicowana nad Polską. Spodziewamy się maksymalnie, od 18-21 st. C. miejscami na północy, zwłaszcza na wybrzeżu oraz w rejonie zalegania strefy frontowej, 22-25 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 26-32 st. C. miejscami na wschodzie i południowym wschodzie kraju przed dotarciem chłodnego frontu atmosferycznego.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, do godziny 14:00, 6 sierpnia 2022

Pogoda 6 sierpnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr w rejonie burz i w górach okresami silny. Ciśnienie rośnie

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w rejonach przejścia frontu i burz, zwłaszcza we wschodniej Polsce okresami silniejszy. Przejściowo silny wiatr spodziewany jest również w górach. Powieje z północnego zachodu i północny, na wschodzie początkowo z kierunków południowych. 

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, 6 sierpnia 2022

Pogoda 6 sierpnia 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie z upływem dnia, będzie stopniowo rosnąć. W południe w Lublinie wyniesie 1017 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!