| |
Zagrożenie!
Pogoda na 6 października 2022. Front chłodny przejdzie przez Polskę. Wichury na północy kraju

Pogoda na 6 października 2022. Front chłodny przejdzie przez Polskę. Wichury na północy kraju

Przed nami kolejny dzień z powiewem ciepłej jesieni, ale przejściowo zaznaczy się mało aktywny front chłodny ze wzrostem zachmurzenia i bardzo lokalnym przelotnym deszczem oraz wichurami na północy Polski - zapowiada pogoda w czwartek 6 października 2022. Przed wąską strefą frontu i za nim będzie pogodnie. Temperatura ponownie miejscami osiągnie nawet 20 st. C. Silny wiatr uderzy na północy kraju, szczególnie wzdłuż wybrzeża i w głębi lądu, zwłaszcza w województwie pomorskim oraz w Sudetach.

Prognozowane wichury na północy Polski. Przewidywane porywy wiatru do godziny 14:00

Pogoda na 6 października 2022, silny wiatr na północy, możliwe wichury, skutki cyklonu

Pogoda na dziś, czwartek 6 października 2022

Polska znajduje się dziś pomiędzy skrajem wyżu Timeo znad Bałkanów, a nasuwającym się chłodnym frontem atmosferycznym z północnego zachodu związanym z cyklonem Zydrune znad północnej Norwegii. Front w ciągu dnia przesuwanie się znad Pomorza nad Podkarpacie, ale będzie to mało aktywny front. Zaznaczy się głównie okresowym wzrostem zachmurzenia i tylko lokalnie słabym i przelotnym deszczem.

Prognozowany układ baryczny w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 6 października 2022, front chłodny nad Polską, wichury na północy

W czwartek tylko lokalnie słaby i przelotny deszcz oraz miejscami przejściowy wzrost zachmurzenia

W ciągu dnia z północnego zachodu na południowy wschód kraju będzie wędrował chłodny front atmosferyczny. Przed frontem i za nim będzie pogodnie. W jego rejonie zachmurzenie okresowo wzrośnie do umiarkowanego i dużego. Lokalnie mogą się wtedy zdarzyć bardzo słabe i przelotne opady deszczu.

Prognozowany zasięg strefy frontowej z bardzo lokalnym deszczem i wzrostem zachmurzenia, do godziny 14:00, 6 października 2022

Pogoda 6 października 2022, front chłodny w Polsce, deszcz tylko lokalnie

Za frontem będzie się ponownie rozpogadzać do niemal bezchmurnego nieba. Do wieczora obszar poza frontowy będzie już na znacznym obszarze Polski, z wyjątkiem Małopolski i Podkarpacia, gdzie się okresowo zachmurzy i może dosłownie lokalnie pokropić.

Prognozowane zachmurzenie i zasięg strefy chłodnego frontu na południu, do godziny 20:00, 6 października 2022

Pogoda 6 października 2022, prognoza zachmurzenia i zasięgu frontu w Polsce

Temperatura w Polsce przekroczy 20 st. C.

Do Polski dotarł zapowiadany powiew ciepłej jesieni. Wczoraj na Dolnym Śląsku lokalnie zanotowano 20-21 st. C. Dziś również spodziewamy się przyjemnej temperatury, od 15-16 st. C. na wybrzeżu i miejscami w głębi woj. pomorskiego oraz w rejonach podgórskich, do 17-21 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 6 października 2022

Pogoda 6 października 2022, temperatura w Polsce

Wiatr o sile wichury na północy Polski oraz w Sudetach

Wiatr będzie przeważnie umiarkowany, w północnej połowie kraju okresami dość silny, w porywach do 45-50 km/h, a nad morzem oraz w głębi woj. pomorskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego i na północy kujawskiego, w porywach do 55-80 km/h. Początkowo w Sudetach porywy wiatru do 90 km/h. Ciśnienie będzie rosnąć, w południe w Gdańsku wyniesie 1021 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!