| |
Zagrożenie!
Pogoda na 6 maja 2022. Miejscami burze z gradem i ulewny deszcz w Polsce. To skutki płytkiego niżu

Pogoda na 6 maja 2022. Miejscami burze z gradem i ulewny deszcz w Polsce. To skutki płytkiego niżu

Po wczorajszych burzach z gradem szczególnie na południu kraju, dziś w Polsce również miejscami będzie burzowo - zapowiada pogoda w piątek 6 maja 2022. Ulewny przelotny deszcz i burze, lokalnie z gradem wystąpią tym razem głównie na wschodzie i południu Polski, zwłaszcza w dzielnicach południowo wschodnich. Temperatura pozostanie na umiarkowanym poziomie. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg przelotnych opadów i burz w Polsce, lokalnie z gradem, do godziny 14:00

Pogoda na piątek 6 maja 2022, dokładna prognoza pogody dla Polski

Pogoda na dziś, piątek 6 maja 2022

Nad Polską znajduje się płytki niż zbudowany z ciepłej, wilgotnej i chwiejnej masy powietrza. W jego obrębie ponownie dojdzie do inicjacji konwekcji, czyli chmur kłębiastych z przelotnymi opadami i burzami. Niż stopniowo przesuniecie się w ciągu dnia za naszą wschodnią granicę. 

Prognozowany układ baryczny w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 6 maja 2022, burze z gradem i ulewnym deszczem w Polsce

W piątek miejscami na wschodzie i południu Polski przelotne opady i burze, lokalnie z gradem

W piątek od wybrzeża przez Kujawy, Wielkopolskę po Ziemie Lubuską i Łódzką i północne dzielnice Dolnego Śląska i Opolszczyznę, będzie przeważnie pogodnie z umiarkowanym i niewielkim zachmurzeniem, początkowo z rozpogodzeniami. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, gdzieniegdzie z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie i południu, zwłaszcza od Podlasia przez Lubelszczyznę, Podkarpacie, Małopolskę, część Mazowsza i Ziemie Świętokrzyskiej po południe województwa śląskiego, będą miejscami możliwe przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Opady miejscami mogą być intensywne do 10-25 mm, przy czym najmocniej popada na południowym wschodzie.

Prognoza zasięgu opadów i lokalnych burz w Polsce, do godziny 17:00, 6 maja 2022

Pogoda 6 maja 2022, burze i ulewny deszcz z gradem w Polsce

Temperatura na umiarkowanym poziomie

Wczoraj temperatura w Polsce miejscami przekroczyła nieznacznie 23 st. C., a dziś będzie nieco mniej, ale nadal będą to umiarkowane wartości. Spodziewamy się maksymalnie, od 15, do 21 st. C. Ponownie chłodniej będzie nad samym morzem oraz miejscami w rejonach podgórskich.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 14:00, 6 maja 2022

Pogoda 6 maja 2022, temperatura w Polsce

Wiatr silniejszy w rejonie burz. Ciśnienie stabilne

Wiatr będzie słaby, w czasie burz miejscami porywisty, północno zachodni, w porywach do 60-70 km/h. Ciśnienie jest dość stabilne. W południe w Rzeszowie wyniesie 1023 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!