| |
Zagrożenie!
Pogoda na 6 listopada 2022. Zanikający front i deszcz na wschodzie. Wyż sięgnie pozostałej Polski

Pogoda na 6 listopada 2022. Zanikający front i deszcz na wschodzie. Wyż sięgnie pozostałej Polski

Po nocy z przymrozkami na zachodzie i południowym zachodzie Polski, w ciągu dnia będzie pogodnie na znacznym obszarze kraju, jedynie zachmurzeniem i lokalnie zanikającym deszczem na wschodzie i południowym wschodzie kraju zaznaczy się zanikający front atmosferyczny - przewiduje pogoda w niedzielę 6 listopada 2022. Temperatury maksymalne pozostaną na tym samym poziomie, początkowo wysoko w Tatrach możliwy zanikający śnieg. O poranku miejscami wystąpią ustępujące mgły. Do końca dnia rozpogodzi się niemal wszędzie poza południowym wschodem, zwłaszcza między południową Lubelszczyzną, Podkarpaciem, Małopolską po południowy Górny Śląsk. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza zasięgu rozpogodzeń w Polsce i lokalnego deszczu, do godziny 10:00

Pogoda 6 listopada 2022, zanikający front z deszczem na wschodzie, wyż w innych regionach Polski

Pogoda na dziś, niedziela 6 listopada 2022

Na wschodzie i południowym wschodzie Polski zaznaczy się jeszcze zachmurzeniem i lokalnie zanikającym deszczem front atmosferyczny związany z niżem Nele znad Skandynawii. Za frontem na znacznym obszarze kraju na pogodę wpłynie pogodny wyż Bahrudin, którego centrum znajdzie się nad Polską.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 6 listopada 2022, front z deszczem na wschodzie, pogodny wyż również w Polsce

W niedziele przeważnie pogodnie, wyjątkiem dzielnice południowo wschodnie Polski

Po ustąpieniu miejscami zalegającej mgły, w ciągu dnia na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie z niewielkim i przejściowo umiarkowanym zachmurzeniem lub okresami niemal bezchmurnie. Wyjątkiem będą dzielnice wschodnie i południowo wschodnie, gdzie zaznaczy się przewaga zachmurzenia dużego i całkowitego, dodatkowo miejscami między południową Lubelszczyzną, Podkarpaciem i południową Małopolską pojawi się zanikający deszcz, a w Tatrach śnieg.

Prognozowany zasięg rozpogodzeń nad Polską o godzinie 16:00, 6 listopada 2022

Pogoda 6 listopada 2022, mapa zachmurzenia w Polsce

Do wieczora rozpogodzi się niemal w całym kraju. Wyjątkiem będą dzielnice południowo wschodnie, zwłaszcza od południowej Lubelszczyzny przez Podkarpacie, Małopolskę po południowy Górny Śląsk.

Temperatury na tym samym poziomie

Temperatury maksymalne będą bardzo podobne do tych notowanych w minioną sobotę. Spodziewamy się od 7, do 12 st. C. Lokalnie chłodniej może być w rejonach podgórskich.

Prognozowana maksymalna temperatura w Polsce, 6 listopada 2022

Pogoda 6 listopada 2022, temperatura w Polsce

Wiatr umiarkowany nad morzem. Ciśnienie będzie spadać

Wiatr będzie przeważnie słaby, na przeważającym obszarze Polski z kierunków południowych, tylko na wschodzie zmienny. Nad morzem wiatr okresami umiarkowany, południowo zachodni i południowy.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 13:00, 6 listopada 2022

Pogoda 6 listopada 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie w drugiej połowie dnia zacznie spadać. W południe w Koninie wyniesie 1019 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!