| |
Zagrożenie!
Pogoda na 6 lipca 2022. Odsuwający front z opadami na wschodzie Polski. Lokalnie możliwe burze

Pogoda na 6 lipca 2022. Odsuwający front z opadami na wschodzie Polski. Lokalnie możliwe burze

Minionej doby wreszcie solidnie popadał deszcz na wschodzie i południu Polski, a dziś strefa tego frontu będzie się stopniowo odsuwać poza naszą wschodnią granicę - zapowiada pogoda w środę 6 lipca 2022. W regionach wschodnich jeszcze miejscami popada, ale opady będą stopniowo zanikać i w drugiej połowie dnia jest nawet szansa na przejaśnienia i miejscami rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze kraju chwile ze słońcem tylko lokalnie może przerwać przelotny deszcz, a miejscami, głównie na południu wystąpią również burze, punktowo z gradem. W całej Polsce zanotujemy spadek temperatury. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 11:00

Pogoda 6 lipca 2022, zanikający front z opadami na wschodzie Polski, lokalne burze i chłodniej w całym kraju

Pogoda na dziś, środa 6 lipca 2022

Na wschodzie Polski znajduje się strefa pofalowanego frontu atmosferycznego, która stopniowo będzie się odsuwać poza naszą wschodnią granicę. Na pozostałym obszarze kraju zaznacza się klin wyżu Iosif znad Atlantyku, ale w chłodnym i wilgotnym powietrzu polarnomorskim w czasie operacji słonecznej, będą się tworzyć rozproszone lokalne przelotne opady, a nawet nieliczne burze.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 6 lipca 2022, pofalowany front na wschodzie Polski, wyż na zachodzie

W środę miejscami przelotne opady deszczu i nieliczne lokalne burze. Będą również chwile ze słońcem

W ciągu dnia na wschodzie Polski, od Podlasia i Mazur przez Lubelszczyznę, wschodnie Mazowsze po Podkarpacie zachmurzenie w pierwszej części dnia będzie duże i całkowite, ale z upływem godzin pojawią się również większe przejaśnienia i rozpogodzenia do zachmurzenia umiarkowanego i małego. Miejscami wystąpią stopniowo zanikające opady deszczu, głównie od Podlasia po Podkarpacie. Niewykluczone, że na Podkarpaciu po południu wystąpi również lokalna burza.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 14:00, 6 lipca 2022

Pogoda 6 lipca 2022, mapa opadów w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i okresami małe, miejscami przejściowo rosnące do dużego i wtedy, będą możliwe przelotne opady deszczu, a lokalnie, głównie na południu również rozproszone nieliczne burze, punktowo z gradem. O poranku przykładowo pada miejscami między Dolnym Śląskiem i Opolszczyzną. Wkrótce będzie nowa prognoza burzowa na najbliższą dobę.

Spadek temperatury w całej Polsce

Jeszcze wczoraj w Przemyślu i Zamościu notowaliśmy 30 st. C., a dziś już w całym kraju definitywnie odczujemy spadek temperatury. Spodziewamy się maksymalnie, od 17-19 st. C. nad morzem, do 20-23 st. C. na pozostałym obszarze Polski.

Prognoza temperatury w Polsce o godzinie 15:00, 6 lipca 2022

Pogoda 6 lipca 2022, temperatura w Polsce

Wiatr umiarkowany, okresami silniejszy. Ciśnienie stabilne

Wiatr będzie przeważnie umiarkowany i okresami nieco silniejszy, zwłaszcza nad morzem, północno zachodni i zachodni. W rejonie burz porywy wiatru do 60 km/h. Silniej powieje w Bieszczadach oraz w wysokich Tatrach.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 6 lipca 2022

Pogoda 6 lipca 2022, mapa wiatru w Polsce

Ciśnienie jest stabilne i nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Opolu wyniesie 1020 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!