| |
Zagrożenie!
Pogoda na 6 grudnia 2022. Front z niżem Zora nad Polską. Przejdą ulewy i śnieżyce

Pogoda na 6 grudnia 2022. Front z niżem Zora nad Polską. Przejdą ulewy i śnieżyce

Przed nami istotne zmiany warunków atmosferycznych związane z przebudową pola barycznego - przewiduje pogoda we wtorek 6 grudnia 2022. Nad Polską pojawi się strefa frontowa z niewielkim niżem niosąca z południa na północny wschód opady deszczu, a także miejscami śniegu. Wystąpią zarówno ulewy, jak również śnieżyce. Warunki na drogach będą miejscami trudne. Lokalnie wystąpią również opady marznące, głównie na Podlasiu i Lubelszczyźnie. Sprawdźmy, gdzie nasunie się front atmosferyczny. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowana suma opadów w Polsce w ciągu najbliższej doby

Pogoda 6 grudnia 2022, front i niż w Polsce przyniesie ulewy i śnieżyce

Pogoda na dziś, wtorek 6 grudnia 2022

Nad Polską znajdują się dziś dwie strefy frontu atmosferycznego. Na zachodzie i północnym zachodzie zaznaczy się front chłodny, a na południu w kierunku północno wschodniej Polski front okluzji z płytkim niżem Zora. W rejonie frontów pojawią się umiarkowane i chwilami dość intensywne opady deszczu i miejscami śniegu.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 6 grudnia 2022, front atmosferyczny i niż w Polsce, przyniesie śnieg i deszcz

We wtorek ulewy i śnieżyce w wielu regionach Polski

Z upływem dnia na ogół zachmurzenie będzie duże i całkowite, tylko początkowo miejscami na południowym wschodzie z możliwymi przejaśnieniami. Z południa na północny wschód kraju będzie się przemieszczać strefa opadów deszczu obejmująca coraz większy obszar kraju. W rejonach adwekcji chłodniejszego powietrza pojawią się również opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 10:00, 6 grudnia 2022

Pogoda 6 grudnia 2022, godzinowa prognoza opadów

W pierwszej części dnia będzie padać na obszarze, od Małopolski i Górnego Śląska przez Opolszczyznę, Ziemie Świętokrzyską, częściowo Dolny Śląsk, Mazowsze, Podkarpacie, zachodnią Lubelszczyznę, południowo wschodnią Wielkopolskę po miejscami Podlasie i Mazury. Lokalnie może popadać również na wybrzeżu. W rejonach podgórskich mogą przeważać opady śniegu, zwłaszcza w rejonie Tatr i Podhala oraz Sudetów i Kotliny Kłodzkiej.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 13:00, 6 grudnia 2022

Pogoda 6 grudnia 2022, mapa opadów śniegu i deszczu w Polsce

W trakcie dnia strefa nieco poprzerywanych opadów deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem i śniegu nadal będzie się rozciągać z południa na północny wschód Polski.

Prognoza zasięgu i rodzaju opadów w Polsce, do godziny 19:00, 6 grudnia 2022

Pogoda 6 grudnia 2022, gdzie spadnie deszcz i śnieg, prognoza godzinowa

Z upływem popołudnia i wieczorem popada również w zachodniej Polsce, a w strefie głównego frontu coraz częściej zaczną pojawiać się opady deszczu ze śniegiem i śniegu, szczególnie na Górnym Śląsku, a także na Podlasiu i Mazurach. Nocą z 6/7 grudnia również w wielu regionach Polski będą możliwe okresami opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Miejscami krajobrazy mogą się zabielić, bo może spaść kilka cm śniegu.

Temperatura najwyższa na południowym wschodzie Polski

To będzie dzień z dodatnią temperaturą na niemal całym obszarze kraju. Spodziewamy się maksymalnie, od 0-3 st. C. na przeważającym obszarze Polski, do 4-7 st. C. miejscami na południowym wschodzie kraju.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 6 grudnia 2022

Pogoda 6 grudnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr będzie słaby i lokalnie chwilowo umiarkowany, początkowo okresami silniejszy w Beskidzie Niskim i Bieszczadach, południowy i południowo wschodni skręcający na zachodni. Ciśnienie będzie spadać, w południe w Radomiu wyniesie 1013 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!