| |
Zagrożenie!
Pogoda na 6 czerwca 2022. Front z deszczem i burzami na zachodzie Polski. Pogodnie i gorąco na wschodzie

Pogoda na 6 czerwca 2022. Front z deszczem i burzami na zachodzie Polski. Pogodnie i gorąco na wschodzie

Minionej nocy do zachodniej i północno zachodniej Polski dotarł front atmosferyczny i tam dziś miejscami przelotnie popada i lokalnie zagrzmi - zapowiada pogoda w poniedziałek 6 czerwca 2022. Na pozostałym obszarze kraju we wschodniej połowie powinna się utrzymać stabilna aura ze sporą ilością słońca. Będzie również ciepło, a na południowym wschodzie zrobi się gorąco i poczujemy lato. Zapraszamy na prognozę pogody.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:45

Pogoda 6 czerwca 2022, front atmosferyczny na zachodzie Polski, miejscami przelotny deszcz i burze. Pogodnie i gorąco na wschodzie

Pogoda na dziś, poniedziałek 6 czerwca 2022

Wschodnia połowa kraju znajduje się dziś na skraju wyżu Burkhart z centrum nad Estonią. Z kolei na zachodzie i północnym zachodzie zaznaczy się strefa nasuwającego się ciepłego, a później chłodnego frontu atmosferycznego. Przyniesie on miejscami wzrost zachmurzenia, przelotne opady i lokalne burze.

Prognoza układu barycznego o godzinie 14:00 w Europie

Pogoda 6 czerwca 2022, front atmosferyczny na zachodzie, pogodnie i gorąco na wschodzie

W poniedziałek na zachodzie i północy miejscami przelotny deszcz i lokalne burze, punktowo z gradem

We wschodniej połowie kraju na ogół będzie dziś słonecznie z niewielkim i miejscami umiarkowanym zachmurzeniem, początkowo nawet w wielu regionach niemal bezchmurnie. Na pozostałym obszarze, zwłaszcza w dzielnicach zachodnich oraz na północy, od Dolnego Śląska i Opolszczyzny przez Ziemie Lubuską, Wielkopolskę po Kujawy i Pomorze zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami pojawią się na tym obszarze przelotne opady deszczu, a lokalnie wystąpią również burze, punktowo z gradem. Lokalne opady wystąpią również w centrum.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 11:00, 6 czerwca 2022

Pogoda 6 czerwca 2022, mapa opadów i burz w Polsce

Front w drugiej połowie dnia przesunie się jeszcze bardziej w głąb Polski, ale ulegnie również dezintegracji. Opady będą rozproszone i dość lokalne. Stosowna prognoza burzowa zostanie niebawem zaktualizowana.

Prognoza zasięgu opadów i lokalnych burz w Polsce, do godziny 14:00, 6 czerwca 2022

Pogoda 6 czerwca 2022, mapa opadów, gdzie popada i zagrzmi w Polsce

Ciepło i gorąco na wschodzie i południowym wschodzie Polski

To będzie kolejny dzień w Polsce, który miejscami zapiszemy jako gorący. Spodziewamy się maksymalnie, od 18-23 st. C. na zachodzie i północy w rejonie strefy frontowej, do 24-28 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Niewykluczone w rejonie Tarnowa do 29 st. C.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 15:00, 6 czerwca 2022

Pogoda 6 czerwca 2022, temperatura w Polsce

Wiatr silniejszy w rejonie burz. Ciśnienie nieznacznie spadnie

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W rejonie burz silniejszy, w porywach do 60 km/h. Ciśnienie nieznacznie spadnie. W południe w Koszalinie wyniesie 1015 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!