| |
Zagrożenie!
Pogoda na 5 września 2021. Wyż zapewni w Polsce dużo słońca i umiarkowaną temperaturę

Pogoda na 5 września 2021. Wyż zapewni w Polsce dużo słońca i umiarkowaną temperaturę

Za nami bardzo chłodna noc. Na naszej stacji w Rzeszowie, temperatura spadła do zaledwie 2,8 st. C. To efekt obecności wyżu i napływu zimnego powietrza z Arktyki. W ciągu dnia układ wysokiego ciśnienia zapewni nam stabilne warunki atmosferyczne - zapowiada pogoda na 5 września 2021. W całym kraju spodziewamy się niewielkiego i miejscami przejściowo umiarkowanego zachmurzenia. Nigdzie nie będzie padać. Polska będzie w zasięgu wyżu Hermelinde z centrum nad południowym Bałtykiem. Wyż w kolejnych dniach, będzie się przesuwać nad wschodnią Europę. Do kraju napływa chłodne powietrze arktyczne.

Pogoda na dziś, niedziela 5 września 2021. Prognozowany układ baryczny w Polsce i Europie

Pogoda na niedzielę 5 września 2021, prognoza pogody dla Polski, wyż, słoneczna aura bez opadów i burz

W niedzielę 05.09 w całym kraju pojawi się obiecana stabilna pogoda. Po ustąpieniu lokalnej mgły radiacyjnej, utrzymującej się głównie w pobliżu zbiorników wodnych, w całym kraju czeka nas słoneczny dzień z niewielkim i miejscami przejściowo umiarkowanym zachmurzeniem. Niedziela nie przyniesie bez opadów i burz.

Pogoda na 5 września 2021, zachmurzenie w Polsce o godzinie 06:35

Pogoda na 5 września 2021, zachmurzenie w Polsce, zdjęcie satelitarne

Na termometrach zanotujemy maksymalnie, od 14-16 st. C. miejscami na Podlasiu, Mazurach i Lubelszczyźnie, 17-19 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 20-22 st. C. miejscami na zachodzie i południowym zachodzie, zwłaszcza w województwie lubuskim, opolskim i dolnośląskim. Chłodniej jedynie miejscami w rejonach podgórskich.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 15:00, 5 września 2021

Pogoda na 5 września 2021, temperatura w Polsce

Wiatr słaby chwilami umiarkowany, w rejonach podgórskich, zwłaszcza w Bieszczadach chwilami silniejszy, wschodni i północno wschodni.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 5 września 2021

Pogoda na 5 września 2021, prognozowany wiatr w Polsce

Ciśnienie bez większych zmian, w południe w Łodzi wyniesie 1027 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!