| |
Zagrożenie!
Pogoda na 5 sierpnia 2022. Silny upał w Polsce. Front burzowy z gradem wkroczy na zachodzie

Pogoda na 5 sierpnia 2022. Silny upał w Polsce. Front burzowy z gradem wkroczy na zachodzie

To będzie kolejny słoneczny i upalny dzień w Polsce, ale w ciągu najbliższej doby na zachodzie kraju wkroczy chłodny front atmosferyczny z burzami i przelotnymi opadami deszczu i gradu - zapowiada pogoda w piątek 5 sierpnia 2022. W rejonie burz spodziewane są również silne porywy wiatru. Front szczególnie wieczorem i nocą, będzie się przesuwał z zachodu w głąb kraju na wschód, jednocześnie wypierając masę powietrza zwrotnikowego i spychając upał na południowy wschód. Burze będą aktywne, zwłaszcza w nocy z piątku na sobotę 05/06.08. Zapraszamy na prognozę pogody.

Silny upał w Polsce. Prognozowana temperatura maksymalna, 05.08

Pogoda 5 sierpnia 2022, silny upał w Polsce, wkroczy front burzowy

Pogoda na dziś, piątek 8 sierpnia 2022

Polska znajduje się dziś w obszarze pomiędzy skrajem wyżu znad Rosji, a nasuwającą się zatoką niżową z zachodu. W ciągu najbliższej doby na zachodzie i północnym zachodzie nasunie się chłodny front atmosferyczny z poprzedzającą linią zbieżności wiatru, dodatkowo przed frontem rozwinie się niewielki płytki niż. Układ frontowy w ciągu doby przesunie się z zachodu do centralnej Polski.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 5 sierpnia 2022, po upale do Polski wkroczy front burzowy

W piątek słonecznie i upalnie. W ciągu doby na zachodzie wkroczy front z burzami i przelotnymi opadami

W ciągu dnia na przeważającym obszarze Polski czeka nas słoneczny dzień z niewielkim zachmurzeniem lub okresami z bezchmurnym niebem. Wyjątkiem o poranku jest już Pomorze Zachodnie, gdzie zaznacza się wzrost zachmurzenia związany z nasuwającym się frontem atmosferycznym. Z upływem dnia zachmurzenie wzrośnie miejscami na zachodzie i północnym zachodzie kraju, aż miejscami pojawią się przelotne opady deszczu i lokalne burze.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 17:00, 5 sierpnia 2022

Pogoda 5 sierpnia 2022, mapa opadów i burz w Polsce

W ciągu dnia zjawisk konwekcyjnych, będzie jeszcze niewiele ze względu na niedosyt wilgotności, ale to się zacznie zmieniać wieczorem oraz w nocy.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 23:00, 5 sierpnia 2022

Pogoda 5 sierpnia 2022, mapa opadów wieczorem w Polsce

Front burzowy największą aktywność będzie mieć w nocy z 5/6 sierpnia, gdy nie będzie już czynników hamujących. Wówczas niemal na całej jego długości miejscami pojawią się przelotne opady deszczu i lokalne burze.

Prognoza zasięgu opadów i lokalnych burz w Polsce, do godziny 02:00, 6 sierpnia 2022

Pogoda 5-6 sierpnia 2022, front burzowy po upale w Polsce, mapa opadów w nocy

Front z przelotnymi opadami i lokalnymi burzami, do sobotniego poranka dotrze nad obszar, od Mazur przez centrum po Opolszczyznę i Górny Śląsk. Wkrótce wydamy zaktualizowaną prognozę burz dla Polski na najbliższą dobę.

Silny upał do 37 stopni w Polsce

Zanim front zepchnie upał na południowy wschód kraju, to czeka nas upał na przeważającym obszarze. Spodziewamy się maksymalnie, od 23-29 st. C. na zachodzie i północnym zachodzie województwa zachodniopomorskiego, do 30-37 st. C. na pozostałym obszarze kraju (w rejonach podgórskich nieco mniej). Największy upał jest prognozowany na Ziemi Lubuskiej i na zachodzie Wielkopolski.

Wiatr silny w rejonie burz. Ciśnienie wieczorem zacznie rosnąć

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami okresowo silniejszy, południowo wschodni i południowy, na północnym zachodzie kraju skręcający na zachodni i północno zachodni. Silniej powieje w rejonie burz, miejscami w porywach do 55-85 km/h.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce w ciągu najbliższej doby 5/6 sierpnia 2022

Pogoda 5 sierpnia 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie zacznie rosnąć wieczorem w zachodniej Polsce po przejściu frontu atmosferycznego. W południe w Koszalinie wyniesie 1013 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!