| |
Zagrożenie!
Pogoda na 5 maja 2022. Przejdą burze z gradem i ulewnym deszczem. Ciepło w Polsce do 23 stopni

Pogoda na 5 maja 2022. Przejdą burze z gradem i ulewnym deszczem. Ciepło w Polsce do 23 stopni

To będzie dzień, który przyniesie miejscami burze z gradem i ulewnym deszczem w Polsce - zapowiada pogoda w czwartek 5 maja 2022. Nad krajem pojawi się płytki niż z rozproszonymi przelotnymi opadami, ale będą również chwile ze słońcem, zwłaszcza w centrum, na wschodzie i częściowo na południu. Do kraju napłynie ciepłe powietrze, temperatura na znacznym obszarze wzrośnie powyżej 20 stopni. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Prognozowana energia dostępna drogą konwekcji niezbędna do powstania burz o godzinie 17:00

Pogoda 5 maja 2022, burze z gradem i ulewnym deszczem w Polsce, dokładna prognoza pogody

Pogoda na dziś, czwartek 5 maja 2022

Polska dostanie się dziś w zasięg niewielkiego płytkiego niżu, jaki nasunie się nad nasz kraj znad Czech. Niż ten będzie zbudowany z ciepłego, wilgotnego i chwiejnego powietrza. W jego obrębie pojawią się warunki do inicjacji konwekcji, czyli powstania chmur kłębiastych z rozproszonymi przelotnymi opadami i burzami.

Prognozowany układ baryczny w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 5 maja 2022, płytki niż nad Polską, będą burze z gradem i deszczem

W czwartek chwile ze słońcem i miejscami burze z gradem i ulewnym deszczem

W ciągu dnia na północy i zachodzie, od województwa pomorskiego przez zachodniopomorskie po częściowo lubuskie oraz na południu w rejonach podgórskich, będzie przeważać zachmurzenie duże, gdzieniegdzie z przejaśnieniami. Miejscami na tym obszarze wystąpią przelotne opady deszczu, a na południu również burze. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie umiarkowane i okresami duże, ale wcześniej pojawią się również większe przejaśnienia lub rozpogodzenia. Miejscami rozwiną się przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem, zwłaszcza na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Górnym Śląsku, w Małopolsce, Wielkopolsce, po Ziemie Łódzką i lokalnie Podkarpacie. Na specjalnej mapie sprawdzicie prawdopodobieństwo burz na najbliższą dobę.

Prognozowany zasięg przelotnych opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 14:00, 5 maja 2022

Pogoda 5 maja 2022, burze w Polsce, mapa opadów

Strefa przelotnych opadów i miejscami burz, będzie się z południa przesuwać na północny wschód. W rejonie burz opady deszczu mogą być intensywne, do 10-25 mm. W nocy 5/6 maja, przelotne opady przesuną się na wschód i północny wschód kraju.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 17:00, 5 maja 2022

Pogoda 5 maja 2022, prognoza opadów i burz w Polsce

Ciepło w Polsce do 23 stopni

Przed uaktywnieniem burz i przelotnych opadów, w rejonach przejaśnień i rozpogodzeń będzie ciepło w Polsce. Spodziewamy się maksymalnie, od 16, do 23 st. C. Chłodniej ponownie będzie na północy szczególnie nad morzem oraz miejscami w rejonach podgórskich, a szczególnie ciepło ma być od Kujaw przez wschodnią Wielkopolskę, Ziemie Łódzką, Mazowsze po północną część Małopolski.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 17:00, 5 maja 2022

Pogoda 5 maja 2022, temperatura w Polsce

Wiatr w rejonie burz silniejszy, ciśnienie bez większych zmian

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, jedynie w rejonie burz okresami silniejszy, miejscami w porywach do 70 km/h, z kierunków południowych, nad morzem zachodni i północno zachodni. Ciśnienie dość stabilne, w południe w Poznaniu wyniesie 1019 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!