| |
Zagrożenie!
Pogoda na 5 listopada 2022. Front z deszczem i śniegiem w Polsce. Temperatury rozczarują

Pogoda na 5 listopada 2022. Front z deszczem i śniegiem w Polsce. Temperatury rozczarują

Minionej doby do Polski wkroczył falujący i aktywny front atmosferyczny o cechach frontu chłodnego z opadami deszczu, a w Tatrach również w ciągu najbliższych kilkunastu godzin pojawią się opady śniegu i ten front ponownie uaktywni się dziś szczególnie w całym pasie wschodnim kraju - zapowiada pogoda w sobotę 5 listopada 2022. Popada szczególnie od Warmii, Mazur i Podlasia przez Mazowsze, Lubelszczyznę po Ziemie Świętokrzyską, Podkarpacie, Małopolskę i częściowo Górny Śląsk. Temperatury rozczarują, bo zrobi się chłodno w całej Polsce. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 13:00

Pogoda 5 listopada 2022, front atmosferyczny z deszczem i śniegiem w Polsce

Pogoda na dziś, sobota 5 listopada 2022

Polska jest dziś pod wpływem frontu atmosferycznego łączącego ośrodek niżowy Nele znad południowej Skandynawii i niż Ottilie znad południowych Włoch. W drugiej połowie dnia klinem zachodnią i południowo zachodnią Polskę zacznie sięgać wyż Bahrudin znad zachodniej Europy.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 5 listopada 2022, front chłodny w Polsce, ulewny deszcz na wschodzie i południu, śnieg w Tatrach

W sobotę pochmurno i deszczowo. Wieczorem i w nocy śnieg w Tatrach

To będzie przeważnie pochmurny dzień w Polsce z dużym i całkowitym zachmurzeniem. Opady ponownie uaktywnią się na froncie atmosferycznym, ale tym razem nasuną się z południa w głąb kraju nad wschodzie, południowo wschodnie i północno wschodnie dzielnice kraju. Do końca dnia rozpada się od od Warmii, Mazur i Podlasia przez Mazowsze, Lubelszczyznę, Podkarpacie, Ziemie Świętokrzyską, po Małopolskę, częściowo Górny Śląsk i przejściowo miejscami popada również na wschodzie Ziemi Łódzkiej. Na pozostałym obszarze kraju popada tylko miejscami i przelotnie, głównie na północy. 

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 16:00, 5 listopada 2022

Pogoda 5 listopada 2022, deszcz i śnieg w Polsce, mapa opadów

Z upływem popołudnia i wieczorem pojawią się przejaśnienia i rozpogodzenia na zachodzie kraju, zwłaszcza od Pomorza Zachodniego po zachodnie dzielnice Dolnego Śląska. Nocą na niedzielę w pasie wschodnim Polski opady będą stopniowo słabnąć i miejscami zanikać, a na zachodzie i południowym zachodzie kraju w rejonach rozpogodzeń gdzieniegdzie pojawią się przymrozki, szczególnie przy gruncie.

Temperatury w Polsce znacznie niższe

Zapowiadaliśmy w prognozach długoterminowych, że temperatury w Polsce w ten weekend spadną nawet o połowę względem temperatur maksymalnych sprzed tygodnia i faktycznie tak jest. Spodziewamy się dziś maksymalnie, od 7, do 12 st. C. Chłodniej będzie miejscami w rejonach podgórskich, zwłaszcza na Podhalu. 

Prognozowana temperatura w Polsce, 5 listopada 2022

Pogoda 5 listopada 2022, temperatura w Polsce

Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i Podlasiu okresami porywisty. Ciśnienie rośnie

Wiatr jest słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie i nad morzem będzie okresami porywisty, północno zachodni i zachodni, na wschodzie przejściowo z kierunków południowych.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 13:00, 5 listopada 2022

Pogoda 5 listopada 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie rośnie, w południe w Katowicach wyniesie 1013 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!