| |
Zagrożenie!
Pogoda na 5 lipca 2022. Ulewy na wschodzie i południu Polski. Miejscami burze z gradem

Pogoda na 5 lipca 2022. Ulewy na wschodzie i południu Polski. Miejscami burze z gradem

W ciągu najbliższej doby fala na froncie przyniesie miejscami ulewy na wschodzie i południu Polski - przewiduje pogoda we wtorek 5 lipca 2022. Miejscami wystąpią również burze. Do jutrzejszego poranka miejscami, zwłaszcza od Lubelszczyzny przez Ziemie Świętokrzyską po Małopolskę i południe Górnego Śląska spadnie około 30-70 mm wody. Lokalnie wystąpią również burze, punktowo z gradem. Popada również w regionach ościennych, a bez opadów w pozostałej północno zachodniej połowie kraju. Zapraszamy na prognozę pogody.

Ulewy w Polsce. Prognozowana suma opadów w ciągu najbliższej doby 5/6 lipca 2022

Pogoda 5 lipca 2022, ulewy i burze na południu i wschodzie Polski, mapa opadów

Pogoda na dziś, wtorek 5 lipca 2022

Nad Polską znajduje się dziś pofalowany chłodny front atmosferyczny rozciągający się z południa na północny wschód. Jest on związany z niżem Vally znad Morza Norweskiego. Na froncie rozwinie się fala, ale nie będzie to nowy ośrodek niżowy. Niestety, położenie frontu i zasięg opadów w poszczególnych modelach nadal się różni, dlatego możliwe są przesunięcia i nieco inne sumy opadów niż wynika to z poszczególnych prognoz.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 5 lipca 2022, fala na froncie, ulewy na wschodzie i południu Polski

We wtorek ulewy i miejscami burze na wschodzie i południu Polski

W ciągu dnia będzie przeważać zachmurzenie umiarkowane i duże, zwłaszcza na południu i wschodzie Polski i tutaj będą się stopniowo przesuwać opady z południa na północny wschód kraju, zwłaszcza od Małopolski i Górnego Śląska przez Ziemie Świętokrzyską po Lubelszczyznę. Początkowo popada również miejscami na Dolnym Śląsku, a później na Opolszczyźnie. Opady spodziewane są również na Podkarpaciu, ale w ciągu dnia tylko miejscami i przelotne, a w całym regionie rozpada się wieczorem lub w nocy 5/6 lipca.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 17:00, 5 lipca 2022

Pogoda 5 lipca 2022, mapa opadów w Polsce

Opady dotrą również miejscami nad Mazowsze i Ziemie Łódzką, głównie nad południowe i wschodnie dzielnice, a później nad częściowo Podlasie.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 20:00, 5 lipca 2022

Pogoda 5 lipca 2022, ulewy w Polsce, dokładna mapa opadów

Z uwagi na możliwe zafalowanie na froncie i ostatecznie możliwy nieco inny zasięg głównych opadów, zalecamy sprawdzanie natężenia opadów i miejscami ich występowania na radarze opadów. Na pozostałym obszarze kraju utrzyma się stabilna pogoda, przeważnie słoneczna z niewielkim i miejscami okresowo umiarkowanym zachmurzeniem. To będzie kolejny dzień z ładną pogodą nad morzem.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 23:00, 5 lipca 2022

Pogoda 5 lipca 2022, mapa opadów w nocy 5-6 lipca 2022 w Polsce

W nocy 5/6.07 ulewa będzie się rozciągać, głównie od Małopolski i miejscami Podkarpacia przez Lubelszczyznę i początkowo Ziemie Świętokrzyską i częściowo Mazowsze po Podlasie, aczkolwiek z tendencją do przesuwania się na wschód i północny wschód kraju. Prognoza burz niebawem będzie zaktualizowana.

Lokalny upał na wschodzie przed dotarciem ulewy

Temperatura będzie dzisiaj zróżnicowana w Polsce. Spodziewamy się maksymalnie, od 20-22 st. C. w rejonie występowania opadów od godzin porannych, czyli w Małopolsce, na Śląsku, Opolszczyźnie, Ziemi Świętokrzyskiej, na wschodzie Dolnego Śląska oraz nad morzem, 23-27 st. C. na pozostałym obszarze kraju, do 28-30 st. C. na wschodzie Lubelszczyzny i Podkarpacia.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 5 lipca 2022

Pogoda 5 lipca 2022, temperatura w Polsce

Wiatr silniejszy w pobliżu burz. Ciśnienie stabilne

Wiatr będzie słaby, nad morzem okresami umiarkowany, z kierunków północnych, na północy zachodni. W rejonie burz porywy wiatru lokalnie będą silniejsze, w porywach do 70-90 km/h. Ciśnienie nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Katowicach wyniesie 1017 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!