| |
Zagrożenie!
Pogoda na 5 grudnia 2022. Płytki niż w rejonie Polski. Miejscami deszcz i śnieg, lokalnie opady marznące powodujące gołoledź

Pogoda na 5 grudnia 2022. Płytki niż w rejonie Polski. Miejscami deszcz i śnieg, lokalnie opady marznące powodujące gołoledź

To będzie kolejny dzień z przewagą dużego i całkowitego zachmurzenia, ale miejscami, zwłaszcza na południu i południowym wschodzie pojawią się też większe przejaśnienia, a nawet lokalnie rozpogodzenia - zapowiada pogoda w poniedziałek 5 grudnia 2022. Niewielki mróz utrzyma się na północy i północnym wschodzie, a na pozostałym obszarze zacznie się wdzierać łagodniejsze powietrze w głąb kraju. Miejscami popada przelotnie deszcz, na północy również deszcz ze śniegiem i śnieg, lokalnie spodziewane są również opady marznące powodujące gołoledź. Wysoko w górach utrzyma się silny wiatr. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 10:00

Pogoda 5 grudnia 2022, niewielki niż w rejonie Polski, miejscami popada deszcz i śnieg oraz opady marznące powodujące gołoledź

Pogoda na dziś, poniedziałek 5 grudnia 2022

Polska znajduje się dziś w zasięgu płytkiego niżu Zora znad wschodnich Niemiec. Jest z nim związana strefa przelotnych opadów, która miejscami pojawi się nad naszym krajem.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 5 grudnia 2022, niż wpłynie na warunki pogodowe w Polsce, miejscami deszcz i śnieg

W poniedziałek miejscami przelotny deszcz, śnieg i opady marznące. Przejaśnienia okresowe na południu

W ciągu dnia na przeważającym obszarze kraju nadal będzie przeważać zachmurzenie duże i całkowite, ale miejscami, głównie w południowym pasie Polski, zwłaszcza w Małopolsce, na Górnym Śląsku po częściowo Podkarpacie, Ziemie Świętokrzyską i Dolny Śląsk pojawią się okresowo większe przejaśnienia do zachmurzenia umiarkowanego, a nawet lokalne rozpogodzenia do małego. Między Małopolską, a Górnym Śląskiem spodziewane są również miejscami mgły, które mogą się nieco dłużej utrzymać.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 22:00, 5 grudnia 2022

Pogoda 5 grudnia 2022, gdzie popada deszcz i śnieg w Polsce

Miejscami w wielu regionach kraju pojawią się przelotne opady deszczu, a na północy i północnym zachodzie również deszczu ze śniegiem i lokalnie śniegu. Lokalnie możliwe także opady marznące. O poranku pada między północną częścią Ziemi Lubuskiej przez miejscami Wielkopolskę po lokalnie centrum i ta strefa w dalszej części dnia będzie się przesuwać nad Kujawy i Pomorze Zachodnie. W innych regionach kraju popada tylko lokalnie i przelotnie.

Prognoza sumy opadów w Polsce, 5 grudnia 2022

Pogoda 5 grudnia 2022, prognoza sumy opadów w Polsce

Wieczorem inna strefa opadów nasunie się miejscami na południu, zwłaszcza między Górny Śląsk i zachodnią Małopolskę.

Temperatury najwyższe na południu Polski

To będzie ponownie dzień z najwyższą temperaturą na południu Polski. Wczoraj w Zakopanem notowano 10,7 st. C., a dziś spodziewamy się maksymalnie, od -1/1 st. C. w północnych województwach Polski, do 2-9 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Najcieplej będzie na południu, szczególnie miejscami w Małopolsce.

Prognoza temperatury w Polsce o godzinie 13:00, 5 grudnia 2022

Pogoda 5 grudnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr umiarkowany i słaby, na wschodzie okresami silniejszy, wschodni i południowo wschodni. Wysoko w górach, zwłaszcza w Beskidzie Niskim chwilami silny, w porywach do 70 km/h. Ciśnienie będzie wolno spadać, w południe w Tarnobrzegu wyniesie 1023 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!