| |
Zagrożenie!
Pogoda na 5 czerwca 2022. Słonecznie i miejscami gorąco w Polsce. Zanikający deszcz na południowym wschodzie

Pogoda na 5 czerwca 2022. Słonecznie i miejscami gorąco w Polsce. Zanikający deszcz na południowym wschodzie

Niż Leocardia, który minionej doby w wielu regionach Polski, zwłaszcza na wschodzie i południu przyniósł wzrost zachmurzenia i opady deszczu odsunął się z naszego kraju i dostaliśmy się ponownie pod wpływ wyżu Burkhart - zapowiada pogoda w niedzielę 5 czerwca 2022. Początkowo jedynie większym zachmurzeniem i lokalnie zanikającymi opadami deszczu zaznaczy się skraj odsuwającej się strefy frontowej związanej z niżem. Na pozostałym obszarze od samego rana będzie słonecznie i ciepło, a na południu i zachodzie zrobi się gorąco. Zapraszamy na prognozę pogody.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:45

Pogoda 5 czerwca 2022, ponownie wyż nad Polską, gorąco na zachodzie i południu, zanikający deszcz na południowym wschodzie

Pogoda na dziś, niedziela 5 czerwca 2022

Po odsunięciu się niżu Leocardia nad Rumunię, Polska ponownie dostała się pod wpływ wielo-centrycznego wyżu Burkhart. Wyjątkiem początkowo będą krańce południowo wschodnie, gdzie jeszcze będzie skraj strefy frontowej związany z niżem Leocardia. 

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 5 czerwca 2022, wyż Burkhart nad Polską

W niedzielę przeważnie pogodnie, zanikający przelotny i lokalny deszcz na południowym wschodzie

To będzie bardzo ładny dzień na przeważającym obszarze Polski. Spodziewamy się słonecznej pogody z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, początkowo w wielu regionach z niemal bezchmurnym niebem. Wyjątkiem będą początkowo dzielnice południowo wschodnie, zwłaszcza Podkarpacie i Lubelszczyzna, gdzie zaznaczy się przewaga zachmurzenia dużego, ale w ciągu dnia i tutaj zacznie się przejaśniać i rozpogadzać do zachmurzenia umiarkowanego i małego. Lokalnie mogą tam wystąpić słabe i zanikające przelotne opady deszczu, punktowo niewykluczona burza.

Prognoza zasięgu słabych zanikających opadów w Polsce, do godziny 11:00, 5 czerwca 2022

Pogoda 5 czerwca 2022, mapa zachmurzenia i opadów w Polsce

Z kolei w nocy 5/6 czerwca zachmurzenie miejscami wzrośnie na zachodzie i południowym zachodzie i tutaj pojawi się przelotny deszcz i lokalna burza, zwłaszcza nad ranem. Popada szczególnie w Sudetach, miejscami na południu Dolnego Śląska i lokalnie na krańcach zachodnich Ziemi Lubuskiej.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 08:00, 6 czerwca 2022

Pogoda noc 5/6 czerwca 2022, mapa opadów w Polsce

Gorąco na zachodzie i południu Polski

Napływająca i osiadająca masa powietrza w trakcie operacji słonecznej, będzie się dziś mocno nagrzewać. Spodziewamy się maksymalnie, od 20-24 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 25-27 st. C. miejscami na zachodzie i południu Polski. Chłodniej jedynie nad samym morzem, zwłaszcza w rejonie Zatoki Gdańskiej oraz lokalnie w Bieszczadach, gdzie najdłużej utrzyma się zachmurzenie.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 16:00, 5 czerwca 2022

Pogoda 5 czerwca 2022, temperatura w Polsce

Wiatr przeważnie słaby, ciśnienie będzie spadać

Wiatr przeważnie będzie słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich okresami silniejszy, z kierunków wschodnich. Ciśnienie w ciągu dnia zacznie spadać. W południe w Poznaniu wyniesie 1021 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!