| |
Zagrożenie!
Pogoda na 4 stycznia 2023. Front z zachodu przyniesie ulewy i wichury w Polsce. Zbliża się niż Axel

Pogoda na 4 stycznia 2023. Front z zachodu przyniesie ulewy i wichury w Polsce. Zbliża się niż Axel

Warunki atmosferyczne w ciągu najbliższej doby zmienią się w całej Polsce - przewiduje pogoda w środę 4 stycznia 2023. To będą skutki przechodzenia frontu atmosferycznego związanego z niżem Axel. Od zachodu w głąb kraju będą się przemieszczać opady deszczu oraz zacznie się nasilać wiatr aż do pojawienia wichury. Bez opadów do wieczora jedynie na południowym wschodzie Polski. Wiatr najsilniej powieje w Sudetach. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 13:00

Pogoda 4 stycznia 2023, front przyniesie wichury i ulewy zbliża się niż Axel do Polski

Pogoda na dziś, środa 4 stycznia 2023

Polska od zachodu zacznie się dostawać pod wpływ niżu Axel i związanego z nim systemu frontów atmosferycznych, jedynie początkowo na południowym wschodzie kraju zaznaczy się skraj wyżu znad Bałkanów. Do czwartku 05.01 cały kraj będzie w zasięgu cyklonu przemieszczającego się znad Morza Północnego nad Białoruś i Rosję.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 4 stycznia 2023, front i niż Axel w Polsce spowoduje wichury i ulewy

W środę od zachodu załamanie pogody aż do wystąpienia opadów deszczu i wichury

Zachmurzenie w pierwszej części dnia będzie umiarkowane i miejscami duże, z większymi przejaśnieniami lub rozpogodzeniami. Z upływem godzin zachmurzenie od zachodu zacznie rosnąć do całkowitego wraz z nasuwaniem się strefy frontowej z opadami. Do wieczora rozpada się na zachodzie, w centrum i na północy kraju, dodatkowo na Suwalszczyźnie oraz w Sudetach deszcz może przechodzić przejściowo również w deszcz ze śniegiem i śnieg.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 16:00, 4 stycznia 2023

Pogoda 4 stycznia 2023, front z deszczem i wichurami w Polsce

Stabilna pogoda do wieczora z przewagą zachmurzenia umiarkowanego i miejscami małego utrzyma się na południowym wschodzie, zwłaszcza w Małopolsce, na Podkarpaciu i Ziemi Świętokrzyskiej, ale i tutaj wieczorem zachmurzenie wzrośnie i zaczną się miejscami pojawiać opady deszczu, w Bieszczadach również śniegu.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 22:00, 4 stycznia 2023

Pogoda 4 stycznia 2023, prognoza zasięgu frontu i opadów w Polsce

Najwięcej opadów w ciągu najbliższej doby spodziewamy się na północy Polski, zwłaszcza na północnym zachodzie, do około 10-22 mm wody na m2 ziemi.

Prognozowana suma opadów w Polsce, do godziny 07:00, 5 stycznia 2023

pogoda 4 stycznia 2023, prognoza sumy opadów w Polsce, cyklon Axel

Temperatura najwyższa w godzinach wieczornych i nocnych

Po przejściu pierwszego ciepłego frontu atmosferycznego, tym razem najwyższe temperatury dobowe nietypowo zanotujemy w godzinach wieczornych i nocnych. Spodziewamy się maksymalnie, od 2-4 st. C. na Suwalszczyźnie, 5-8 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 9-11 st. C. miejscami na południu i zachodzie. 

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 19:00, 4 stycznia 2022

Pogoda 4 stycznia 2023, temperatura w Polsce

Wiatr z upływem dnia będzie umiarkowany i dość silny, zwłaszcza w godzinach wieczornych i nocnych w porywach do 50-75 km/h, południowo zachodni i południowy. Silniej powieje w górach, w Tatrach w porywach do 90 km/h, a w Sudetach do około 130 km/h. Miejscami w górach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 01:00, 5 stycznia 2023

Pogoda 4 stycznia 2023, wichury w Polsce, prognoza wiatru

Ciśnienie będzie spadać, w południe w Poznaniu wyniesie 1018 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!