| |
Zagrożenie!
Pogoda na 4 października 2022. Wyż Timeo zbliża się do Polski. Wichury na wschodzie, miejscami zanikający deszcz

Pogoda na 4 października 2022. Wyż Timeo zbliża się do Polski. Wichury na wschodzie, miejscami zanikający deszcz

Miejscami zanikający przelotny deszcz, wichury na wschodzie i północnym wschodzie Polski oraz stopniowa poprawa pogody związana z nasuwaniem się oddziaływania wyżu Timeo i odsuwaniem cyklonu Dino - zapowiada pogoda we wtorek 4 października 2022. Ponadto wysoko w górach popada jeszcze przelotnie deszcz ze śniegiem i śnieg, mogą tam również wystąpić zawieje śnieżne. Zapraszamy na prognozę pogody.

Wichury na północnym wschodzie Polski. Prognozowane porywy wiatru do godziny 14:00

Pogoda 4 października 2022, wichury na wschodzie Polski, miejscami deszcz, wyż Timeo zacznie się zbliżać

Pogoda na dziś, wtorek 4 października 2022

Cyklon Dino ze wschodniej Europy kształtujący pogodę w Polsce w ciągu minionej doby będzie stopniowo spychany na północ przez układ wyżu Timeo z centrum nad południowymi Niemcami. To oznacza stopniowo zanikanie rozproszonych opadów i poprawę pogody w całym kraju w drugiej połowie dnia.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 4 października 2022, cyklon Dino ustąpi, wkroczy wyż Timeo

We wtorek miejscami zanikające opady deszczu. W górach zawieje śnieżne

Z upływem dnia zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, ale z postępującymi większymi przejaśnieniami, a nawet rozpogodzeniami na północy i zachodzie, szczególnie od wybrzeża po Wielkopolskę, Kujawy, Ziemie Lubuską po Warmię. Wcześniej miejscami pojawią się zanikające opady deszczu, głównie na południu, wschodzie i południowym wschodzie kraju.

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 11:00, 4 października 2022

Pogoda 4 października 2022, mapa opadów deszczu i zachmurzenia w Polsce

Dodatkowo wysoko w górach, zwłaszcza w Tatrach popada deszcz ze śniegiem i śnieg. Miejscami w Tatrach i na Babiej Górze możliwe zawieje śnieżne. W drugiej połowie dnia pogoda w całym kraju zacznie się poprawiać, a rozproszone opady zanikną.

Prognozowany zanik opadów i wielkość zachmurzenia w Polsce, do godziny 17:00, 4 października 2022

Pogoda 4 października 2022, zachmurzenie w Polsce

Niskie temperatury na południu Polski, umiarkowane na pozostałym obszarze

Temperatury pozostaną niskie na południu Polski. Spodziewamy się maksymalnie, od 5-9 st. C. w rejonach podgórskich Małopolski i Podkarpacia, do 10-17 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Najcieplej ma być na Pomorzu Zachodnim, Kujawach i miejscami w Wielkopolsce oraz na Ziemi Lubuskiej.

Prognozowana temperatura w Polsce, 4 października 2022

Pogoda 4 października 2022, temperatura w Polsce

Wichury na północnym wschodzie Polski. Ciśnienie wzrośnie

Wiatr na zachodzie Polski będzie słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno zachodni. Silniej, w porywach do 50-70 km/h powieje na wschodzie i północnym wschodzie kraju, zwłaszcza na Mazurach, Warmii, Podlasiu po częściowo Lubelszczyznę. Wysoko w górach również wiatr będzie dość silny. Ciśnienie nieznacznie wzrośnie, w południe w Bydgoszczy wyniesie 1018 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!