| |
Zagrożenie!
Pogoda na 4 listopada 2022. Falujący front przyniesie deszcz w wielu regionach. Zmiana pogody nasunie się nad Polskę

Pogoda na 4 listopada 2022. Falujący front przyniesie deszcz w wielu regionach. Zmiana pogody nasunie się nad Polskę

Antycyklon strzegący w Polsce stabilne warunki atmosferyczne ustąpił i w ciągu najbliższej doby czeka nas istotne załamanie pogody związane z wkroczeniem z zachodu falującego frontu atmosferycznego - przewiduje pogoda w piątek 4 listopada 2022. Na froncie dodatkowo rozwinie się płytki niż. Do końca dnia rozpada się w całej zachodniej połowie kraju, a także miejscami na Podkarpaciu. Wcześniej stabilne warunki atmosferyczne utrzymają się we wschodnim pasie kraju. Zapraszamy na prognozę pogody.

Załamanie pogody w Polsce. Prognozowana suma opadów deszczu w ciągu najbliższej doby

Pogoda 4 listopada 2022, front atmosferyczny wkroczy do Polski i przyniesie deszcz, mapa sumy opadów

Pogoda na dziś, piątek 4 listopada 2022

Wyż Andre, który jeszcze wczoraj zapewniał nam stabilną pogodę odsunął się nad Morze Czarne i w jego obszarze oddziaływania nad Polską pojawiła się zatoka niżowa związana z licznymi ośrodkami niżowymi między Atlantykiem i zachodnio środkową Europą. Nad nasz kraj w drugiej połowie dnia na zachodzie nasunie się falujący front atmosferyczny z płytkim niżem.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 4 listopada 2022, front atmosferyczny załamie pogodę w Polsce

W piątek opady deszczu obejmą co najmniej zachodnią połowę kraju

W ciągu dnia zachmurzenie będzie na ogół umiarkowane i okresami duże, ale miejscami, głównie na wschodzie i południu z możliwymi również rozpogodzeniami do małego. W drugiej połowie dnia lub pod wieczór w całej zachodniej połowie kraju zachmurzenie zacznie rosnąć do dużego i całkowitego. 

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 19:00, 4 listopada 2022

Pogoda 4 listopada 2022, mapa opadów deszczu w Polsce

Z upływem późnego popołudnia lub wieczorem opady deszczu obejmą całą zachodnią połowę kraju. Wcześniej popada tylko miejscami i przelotnie. Do końca dnia rozpada się od całego Pomorza po Dolny i Górny Śląsk, Opolszczyznę, Ziemie Świętokrzyską i Łódzką, po miejscami Małopolskę i Podkarpacie. Opady deszczu sięgną również Warmii.

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 23:00, 4 listopada 2022

Pogoda 4 listopada 2022, front z deszczem wkroczy do Polski

W nocy 04/05.11 strefa frontowa z opadami deszczu nadal miejscami będzie aktywna na zachodzie, północy, w centrum i miejscami na południu kraju, aż do linii od Warmii przez częściowo Mazowsze po Podkarpacie. Miejscami w ciągu najbliższej doby może spaść od około 5, do 25 mm wody na m2 ziemi.

Najcieplej na południowym wschodzie Polski

To będzie dzień z umiarkowanymi temperaturami w Polsce, ale nadal powyżej normy, jak na listopada. Spodziewamy się maksymalnie, od 9-10 st. C. na Mazurach i Podlasiu, 11-13 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 14-17 st. C. miejscami na południu i południowym wschodzie. Najcieplej powinno być w rejonie Tarnowa.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 4 listopada 2022

Pogoda 4 listopada 2022, mapa temperatury w Polsce

Wiatr umiarkowany, w Sudetach okresami silny. Ciśnienie wieczorem zacznie rosnąć

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami i okresami porywisty, południowo wschodni i wschodni, na zachodzie skręcający na północno zachodni. W górach, zwłaszcza w Sudetach i Karpatach wiatr będzie chwilami silny, w porywach do 60-70 km/h.

Prognozowane porywy wiatru, do godziny 13:00, 4 listopada 2022

Pogoda 4 listopada 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie wieczorem zacznie rosnąc, w południe w Gliwicach wyniesie 1007 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!