| |
Zagrożenie!
Pogoda na 4 kwietnia 2022. Wichury wkroczą do Polski. Front z opadami na północnym zachodzie

Pogoda na 4 kwietnia 2022. Wichury wkroczą do Polski. Front z opadami na północnym zachodzie

Z upływem dnia nasuną się wichury i opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu w północno zachodniej Polsce - zapowiada pogoda w poniedziałek 4 kwietnia 2022. Załamanie pogody przyniesie głęboki niż Mirella przesuwający się znad Morza Północnego nad Bałtyk. W tym czasie, zwłaszcza z upływem popołudnia i wieczorem zacznie się nasilać wiatr, ponadto wkroczy strefa frontowa z opadami przesuwającymi się w ciągu najbliższej doby z zachodu i północnego zachodu w głąb Polski na wschód i południowy wschód. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowane położenie cyklonu Mirella w Europie o godzinie 14:00

Pogoda na poniedziałek 4 kwietnia 2022, wichury związane z niżem Mirella w Polsce, front z opadami deszczu i śniegu

Pogoda na dziś, poniedziałek 4 kwietnia 2022

W ciągu najbliższej doby Polska dostanie się bezpośrednio pod wpływ niżu Mirella przesuwającego się znad Morza Północnego nad Bałtyk. Z niżem są związane strefy frontów atmosferycznych, które z opadami przejdą przez cały kraj. W wyniku wzrostu poziomego gradientu ciśnienia nasili się wiatr. Miejscami, zwłaszcza na zachodzie, północy oraz w rejonach podgórskich będzie mieć siłę wichury.

W poniedziałek wichury i nasuwająca się strefa frontowa z opadami deszczu i śniegu

W ciągu dnia zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, gdzieniegdzie okresowo z większymi przejaśnieniami. W pierwszej części dnia miejscami popada przelotny deszcz, deszcz ze śniegiem i lokalnie śnieg, głównie na północy, od województwa pomorskiego przez warmińsko mazurskie po północ Podlasia. Z upływem popołudnia na północnym zachodzie zacznie wkraczać front atmosferyczny z opadami deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem i śniegu. Opady do wieczora obejmą obszar od Warmii po Dolny Śląsk. Lokalnie niewykluczone, że rozwinie się burza.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 20:00, 4 kwietnia 2022

Pogoda 4 kwietnia 2022, wichury i opady w Polsce, mapa opadów

W nocy 4/5 kwietnia strefa tych opadów przesunie się w głąb Polski na wschód i południowy wschód, ale jednocześnie opady zaczną tracić na intensywności.

Prognozowana suma opadów w Polsce w ciągu najbliższej doby 4/5 kwietnia 2022

Pogoda 4 kwietnia 2022, mapa opadów w Polsce, gdzie będą wichury i opady

Temperatura poniżej 10 stopni w Polsce

Temperatura raczej dziś nie przekroczy 10 st. C. Spodziewamy się maksymalnie, od 3, do 9 st. C. Najcieplej od Warmii przez Kujawy, Wielkopolskę po Ziemie Lubuską, Dolny Śląsk i Opolszczyznę.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 16:00, 4 kwietnia 2022

Pogoda 4 kwietnia 2022, temperatura w Polsce

Wichury na zachodzie i północnym zachodzie. Ciśnienie spada

Wiatr w ciągu dnia będzie umiarkowany i miejscami okresowo dość silny. Z upływem popołudnia i wieczorem wiatr nasili się na północy, zachodzie, północnym zachodzie oraz w rejonach podgórskich i górskich. W tej części kraju wiatr w porywach osiągnie do 70-100 km/h. Najsilniej powieje nad morzem, ponadto w Sudetach przekroczy 100 km/h. Wichury mogące powodować lokalne szkody są spodziewane przede wszystkim w woj. pomorskim, kujawsko pomorskim, zachodniopomorskim, lubuskim, aż po lokalnie wschodnią część warmińsko mazurskiego, miejscami wielkopolskie i dolnośląskie.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, w czasie najbliższej doby 4-5 kwietnia 2022

Pogoda 4 kwietnia 2022, wichury w Polsce, dokładna mapa wiatru

Ciśnienie spada, w południe w Gorzowie Wielkopolskim wyniesie 1008 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!