| |
Zagrożenie!
Pogoda na 4 grudnia 2022. Śnieg i deszcz na północy. Ocieplenie na południu Polski i silny wiatr w górach

Pogoda na 4 grudnia 2022. Śnieg i deszcz na północy. Ocieplenie na południu Polski i silny wiatr w górach

Nadal Polska pozostaje na styku różnych mas powietrza, cieplejszej na południu i chłodniejszej na północy, dodatkowo na północy ponownie przejdzie strefa opadów śniegu i deszczu, lokalnie marznącego powodującego gołoledź - przewiduje pogoda w niedzielę 4 grudnia 2022. W południowej połowie kraju w ciągu dnia na ogół nie powinno padać, ale lokalnie mogą się o poranku utrzymywać mgły. W górach miejscami uaktywnią się zjawiska fenowego, które podniosą temperaturę na południu Polski. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowana suma opadów w Polsce 04.12

Pogoda 4 grudnia 2022, śnieg i deszcz w Polsce, silny wiatr w górach

Pogoda na dziś, niedziela 4 grudnia 2022

Polska pozostaje w obszarze pomiędzy wyżem Ilja znad Rosji, a wpływem zatoki niżowej znad zachodniej Europy. Nad północnym obszarem kraju pojawi się odcięta strefa przelotnych opadów.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 4 grudnia 2022, śnieg i deszcz na północy Polski, ocieplenie na południu

W niedzielę na północy deszcz i śnieg, lokalnie opady marznące. Na południu miejscami cieplej

W ciągu dnia na przeważającym obszarze kraju będzie się utrzymywać duże i całkowite zachmurzenie, ale miejscami, zwłaszcza na południu od Dolnego Śląska przez Opolszczyznę, częściowo Górny Śląsk po Małopolskę i głównie południowe i zachodnie dzielnice Podkarpacia jest również szansa na przejaśnienia i rozpogodzenia do zachmurzenia umiarkowanego i małego.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 10:00, 4 grudnia 2022

Pogoda 4 grudnia 2022, gdzie popada deszcz i śnieg w Polsce

Miejscami od centrum po dzielnice północne Polski będą możliwe przelotne opady deszczu, śniegu i deszczu ze śniegiem, przy czym opady będą się przesuwać na północ i w centrum niebawem zanikną. Lokalnie możliwe początkowo opady marznące. O poranku pada miejscami w woj. łódzkim, mazowieckim, na wschodzie i północnym wschodzie wielkopolskiego, kujawsko pomorskim, po warmińsko mazurskie i pomorskie. W ciągu dnia popada miejscami, głównie w woj. północnych, w tym miejscami na Podlasiu i jeszcze w kujawsko pomorskim.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce do godziny 19:00, 4 grudnia 2022

Pogoda 4 grudnia 2022, gdzie popada deszcz i śnieg w Polsce, mapa opadów

Cieplej na południu Polski. Silny wiatr miejscami w górach

Niedziela w wyniku zjawisk fenowych w górach przyniesie znaczny wzrost temperatury na południu Polski. Spodziewamy się maksymalnie, od 0-4 st. C. na przeważającym obszarze kraju (najchłodniej na Podlasiu), do 5-9, lokalnie 10 st. C. miejscami na południu kraju.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 4 grudnia 2022

Pogoda 4 grudnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr będzie umiarkowany i słaby, na południu okresami i miejscami silniejszy, z kierunków wschodnich. W Sudetach i Tatrach porywy wiatru mogą przekraczać 75-100 km/h. W Tatrach silniej powieje zwłaszcza w godzinach wieczornych. Ciśnienie bez większych zmian, w południe w Toruniu wyniesie 1024 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!