| |
Zagrożenie!
Pogoda na 4 czerwca 2022. Niż Leocardia nad Polską. Ulewy i lokalne burze na wschodzie i południu

Pogoda na 4 czerwca 2022. Niż Leocardia nad Polską. Ulewy i lokalne burze na wschodzie i południu

Do Polski w nocy wkroczyła strefa frontowa i niż Leocardia niosący miejscami ulewy i lokalne burze, które w ciągu dnia odczujemy - zapowiada pogoda w sobotę 4 czerwca 2022. Deszcz o umiarkowanym i lokalnie intensywnym natężeniu wystąpi miejscami, głównie na południu i południowym wschodzie, aczkolwiek również w tym przypadku opady będą nieco rozproszone i nie wszędzie wystąpią z takim samym natężeniem. Lokalnie mogą przejść również burze, ale nie powinno ich być wiele. Najwyższe temperatury zanotujemy na zachodzie Polski. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowane położenie niżu Leocardia nad Polską o godzinie 14:00

Pogoda 4 czerwca 2022, ulewy i lokalne burze w Polsce, niż Leocardia

Pogoda na dziś, sobota 4 czerwca 2022

Polska znajduje się dziś w zasięgu niżu Leocardia, z którym jest związana strefa ciepłego i wycinek chłodnego frontu atmosferycznego. Niż, będzie stopniowo przesuwał się na wschód, aż w drugiej połowie dnia przekroczy wschodnią granicę kraju. W tym czasie przyniesie miejscami opady, zwłaszcza na południu i południowym wschodzie kraju.

W sobotę miejscami opady deszczu i lokalne burze, głównie na południu i wschodzie Polski

W północnej połowie Polski, będzie dziś przeważnie pogodnie z umiarkowanym i niewielkim zachmurzeniem, tylko miejscami okresowo rosnącym do dużego i wtedy jeśli zdarzy się słaby przelotny deszcz, to tylko lokalnie. Na pozostałym obszarze kraju, będzie przeważać zachmurzenie duże, gdzieniegdzie z przejaśnieniami do umiarkowanego.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 11:00, 4 czerwca 2022

Pogoda 4 czerwca 2022, niż Leocardia, mapa opadów w Polsce

Deszcz popada miejscami, od Dolnego i Górnego Śląska przez Opolszczyznę, Małopolskę, po Podkarpacie, Ziemie Świętokrzyską i Lubelszczyznę. Lokalnie może popadać również na Ziemi Łódzkiej, na południu Mazowsze i Wielkopolski, ale to będą opady słabe, rozproszone i w zasadzie nic nie znaczące. Zasięg opadów zalecamy śledzić bezpośrednio na radarze opadów.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 14:00, 4 czerwca 2022

Pogoda 4 czerwca 2022, mapa opadów w Polsce

Miejscami w południowych i południowo wschodnich dzielnicach Polski opady mogą mieć okresowo umiarkowane i dość intensywne natężenie. Suma opadów w tych rejonach może sięgnąć do 10-35 mm. Lokalnie niewykluczone również nieliczne burze, punktowo z drobnym gradem.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 17:00, 4 czerwca 2022

Pogoda 4 czerwca 2022, prognoza opadów w Polsce, gdzie będą ulewy

Kontrast termiczny w Polsce

Temperatura w Polsce, będzie dziś zróżnicowana. W rejonie opadów i zachmurzenie będzie znacznie chłodniej od pogodniejszych dzielnic zachodnich i częściowo północnych. Spodziewamy się maksymalnie, od 17-23 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 24-27 st. C., od północnego Mazowsza przez Kujawy, Wielkopolskę po Ziemie Lubuską i północne dzielnice województwa dolnośląskiego.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 14:00, 4 czerwca 2022

Pogoda 4 czerwca 2022, temperatura w Polsce

Wiatr słaby, okresami silniejszy na Pomorzu oraz w rejonie burz. Ciśnienie stabilne

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na Pomorzu okresami porywisty, z kierunków zmiennych. Lokalnie silniej powieje w rejonie burz, w porywach do 60-70 km/h. Ciśnienie nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Rzeszowie wyniesie 1018 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!