| |
Zagrożenie!
Pogoda na 31 października 2022. Antycyklon Zachariasz nad Polską. Nadal ciepło i miejscami ustępująca mgła

Pogoda na 31 października 2022. Antycyklon Zachariasz nad Polską. Nadal ciepło i miejscami ustępująca mgła

Minionej doby eksplozja ciepła objęła Polskę, gdyż aż 25,5 st. C. zanotowano w Jeleniej Górze. Dziś nadal utrzyma się adwekcja bardzo ciepłego powietrza, aczkolwiek temperatury maksymalne będą nieco niższe - przewiduje pogoda w poniedziałek 31 października 2022. Polska pozostaje pod wpływem antycyklonu Zachariasz w formie układu Omega. Przynosi on stabilną i przeważnie pogodną aurę, ale miejscami w rejonach podinwersyjnych z dużą zawartością wilgoci powstały mgły, które stopniowo będą zanikać, jednak ze względu na słaby wiatr miejscami mogą się utrzymać przez znaczną część dnia. Zapraszamy na prognozę pogody.

Mgły widoczne miejscami w Polsce, od Pomorza przez centrum po północną część Podkarpacia i Lubelszczyzny o godzinie 05:45. Dane: Eumetsat 

Pogoda 31 października 2022, antycyklon nad Polską, miejscami zalega mgła

Pogoda na dziś, poniedziałek 31 października 2022

Polska pozostaje pod wpływem wyżu Zachariasz z centrum nad Białorusią. Antycyklon w środkowej i górnej troposferze ma bardzo wyraźną formę blokady układu Omega. Po jego zachodnich obrzeżach nadal napływa bardzo ciepła masa powietrza.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 31 października 2022, mgła w Polsce i antycyklon, nadal ciepło

W poniedziałek przeważnie pogodnie, wyjątkiem regiony z ustępującą mgłą

Na przeważającym obszarze Polski poniedziałek będzie dniem słonecznym z niewielkim i miejscami umiarkowanym zachmurzeniem. Wyjątkiem będą regiony z występującą mgłą i towarzyszącym niskim zachmurzeniem warstwowym. Ze względu na obszar słabego gradientu (słaby ruch powietrza w atmosferze) w którym się znalazła Polska, nie jest pewne, że mgły wszędzie ustąpią w trakcie dnia. O poranku rozciągają się miejscami, od Pomorza i Warmii przez Kujawy, częściowo Mazowsze, Ziemie Łódzką i Świętokrzyską, po miejscami Lubelszczyznę i północne regiony Podkarpacia. W ciągu dnia obszar mgły powinien się stopniowo zmniejszać.

Prognozowany obszar rozpogodzeń w Polsce o godzinie 16:00, 31 października 2022

Pogoda 31 października 2022, prognoza zachmurzenia i mgły

Prognoza modelu ECMWF wskazuje, że nie wszędzie ustąpi mgła i duże zachmurzenie, zwłaszcza w północnej Polsce, ale i tam miejscami jest szansa na przejaśnienia i rozpogodzenia.

Nadal wysokie temperatury w Polsce

To będzie ponownie dzień z bardzo przyjemnymi temperaturami. Spodziewamy się maksymalnie, od 12-15 st. C. na Podlasiu, Mazurach oraz częściowo na Warmii i wschodzie Lubelszczyzny, do 16-22 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Najcieplej będzie na południu, od Dolnego Śląska po Małopolskę i zachodnie Podkarpacie. Miejscami może być chłodniej w rejonach mgły, która nie zdoła ustąpić.

Prognozowana temperatura w Polsce, 31 października 2022

Pogoda 31 października 2022, temperatura w Polsce

Wiatr słaby, ciśnienie stabilne

Wiatr na ogół będzie słaby, tylko miejscami nad morzem, w Bieszczadach i Tatrach okresami umiarkowany, z kierunków południowych. 

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 13:00, 31 października 2022

Pogoda 31 października 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie jest stabilne i nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Kołobrzegu wyniesie 1021 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!