| |
Zagrożenie!
Pogoda na 31 marca 2022. Ulewa i śnieżyca nasunie się do Polski. Bez opadów na północy

Pogoda na 31 marca 2022. Ulewa i śnieżyca nasunie się do Polski. Bez opadów na północy

Do Polski minionej doby wkroczyło załamanie pogody, ale na tym nie koniec, bo kolejna jeszcze bardziej wydajna strefa opadów deszczu i śniegu nasunie się z południa - zapowiada pogoda w czwartek 31 marca 2022. Z upływem dnia ponownie rozpada się w południowej Polsce szczególnie na południowym wschodzie. Będzie padał deszcz, ale miejscami w ciągu najbliższej doby w głębi kraju nie tylko w górach przejdzie w deszcz ze śniegiem i śnieg. Czekają nas nie tylko ulewy, ale również śnieżyce. Zapraszamy na prognozę pogody.

Załamanie pogody na południu. Prognozowana suma opadów w Polsce w ciągu najbliższej doby 31.03/01.04

Pogoda na czwartek 31 marca 2022, ulewy i śnieżyce w Polsce, mapa sumy opadów

Pogoda na dziś, czwartek 31 marca 2022

Północna Polska znajduje się dziś pod wpływem słabego wyżu, który będzie blokował wchodzącą z południa strefę ciągłych opadów w głąb kraju na północ. Z tego powodu  ciągu najbliższej doby ponownie rozpada się niemal w całej południowej połowie kraju szczególnie na południowym wschodzie. Początkowo będzie miejscami padać z zanikającej pierwszej strefy frontowej, a w drugiej połowie dnia wkroczy główna strefa opadów związana z wydajnym niżem Katharina.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 31 marca 2022, niż śródziemnomorski przyniesie ulewy i śnieżyce w Polsce

W czwartek z południa wkroczy ulewa, miejscami przechodząca w śnieżycę

W ciągu dnia na północy i północnym zachodzie Polski, zwłaszcza w woj. pomorskim, zachodniopomorskim, kujawsko pomorskim, warmińsko mazurskim, podlaskim, na północy lubuskiego i wielkopolskiego bez opadów z zachmurzeniem umiarkowanym i dużym. Na pozostałym obszarze kraju będzie przeważać zachmurzenie duże i całkowite z możliwymi opadami deszczu i lokalnie śniegu. Druga strefa opadów wkroczy z upływem popołudnia i wieczorem. Do zachodu słońca rozpada się od południowych dzielnic Dolnego Śląska po Lubelszczyznę i na południe od tej linii. Opady najbardziej intensywne będą w Małopolsce i na Podkarpaciu. W nocy 31 marca na 1 kwietnia deszcz przejdzie w śnieżyce od południowych dzielnic Dolnego Śląska po Lubelszczyznę.

Prognozowany zasięg ulewy i śnieżycy w Polsce, do godziny 02:00, 1 kwietnia 2022

Pogoda 31 marca 2022, opady deszczu i śniegu w Polsce, mapa opadów

Do piątkowego poranka największe sumy opadów zanotujemy na południowym wschodzie, zwłaszcza na Podkarpaciu, ale na tym jeszcze nie koniec, bo na początku kwietnia dopada, w tym również spodziewany jest śnieg.

Coraz niższe temperatury w Polsce

Jeszcze wczoraj na południu i południowym wschodzie Polski notowaliśmy 12-13 st. C., a dziś będziemy kontynuować stopniowy dalszy spadek temperatur. Spodziewamy się maksymalnie, od 2-8 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 9-10 st. C. na krańcach południowo wschodnich.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 14:00, 31 marca 2022

Pogoda 31 marca 2022, temperatura w Polsce

Wiatr umiarkowany, ciśnienie nieznacznie spadnie

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, przeważnie północno wschodni. W Sudetach porywy wiatru do 60-70 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 31 marca 2022

Pogoda 31 marca 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie w ciągu dnia nieznacznie spadnie. W południe w Katowicach wyniesie 1002 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!