| |
Zagrożenie!
Pogoda na 31 maja 2022. Ciepło na południu Polski. Przelotne opady deszczu tylko lokalnie

Pogoda na 31 maja 2022. Ciepło na południu Polski. Przelotne opady deszczu tylko lokalnie

Przez znaczną cześć dnia na przeważającym obszarze kraju będzie dość pogodnie, a na południu również ciepło - zapowiada pogoda we wtorek 31 maja 2022. Okresowy wzrost zachmurzenia nastąpi z upływem dnia miejscami, a przelotne opady wystąpią tylko lokalnie, głównie w północnej Polsce i południowo zachodniej. Z kolei w nocy 31 maja na 1 czerwca strefa opadów deszczu wystąpi gdzieniegdzie, zwłaszcza od Dolnego i Górnego Śląska przez centrum po Kujawy, Warmię i Mazury. Punktowo wystąpią burze. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 16:00

Pogoda 31 maja 2022, ciepło na południu Polski. Mapa temperatury

Pogoda na dziś, wtorek 31 maja 2022

Polska znajduje się dziś między obszarem pola obniżonego ciśnienia znad zachodniej Europy, a skrajem wyżu znad wschodniej części kontynentu. Nad kraj napływa powietrze polarne morskie.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 31 maja 2022, przeważnie pogodnie w Polsce, przelotny deszcz tylko lokalnie

We wtorek przez znaczną część dnia dość pogodnie. Przelotny deszcz tylko lokalnie

Z upływem dnia na przeważającym obszarze kraju będzie dość pogodnie z umiarkowanym i niewielkim zachmurzenie, miejscami okresowo rosnącym do dużego. Lokalnie wystąpią słabe przelotne opady deszczu, głównie w północnych dzielnicach kraju i lokalnie na południowym zachodzie. Na pozostałym obszarze bez opadów lub pojawi się słaby deszcz tylko punktowo.

Prognozowany zasięg słabych lokalnych opadów deszczu w Polsce, do godziny 11:00, 31 maja 2022

Pogoda 31 maja 2022, mapa opadów w Polsce

Z kolei w nocy z 31 maja na 1 czerwca uaktywni się strefa opadów rozciągająca się z południa na północ, od miejscami szczególnie na Dolnym i Górnym Śląsku przez Opolszczyznę, centrum kraju po Kujawy, Warmię i Mazury. Lokalnie mogą wystąpić także burze.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 05:00, 1 czerwca 2022

Pogoda noc 31 maja na 1 czerwca 2022

Ciepło na południu Polski

To będzie przyjemny ciepły dzień na południu Polski. Spodziewamy się maksymalnie, od 15-18 st. C. w północnych województwach, do 19-23 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Ciepło będzie, zwłaszcza na Podkarpaciu oraz w Małopolsce.

Wiatr słaby, silniejszy w rejonie burz

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo zachodni i zachodni, w drugiej połowie dnia na południu kraju skręcający na wschodni. Okresami silniejszy na północy i północnym wschodzie. W czasie lokalnych, głównie nocnych burz wiatr miejscami porywisty.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 31 maja 2022

Pogoda 31 maja 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie w ciągu dnia będzie spadać. W południe w Opolu wyniesie 1017 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!