| Szukaj |
Zagrożenie!

Pogoda na 31 maja 2022. Ciepło na południu Polski. Przelotne opady deszczu tylko lokalnie

Przez znaczną cześć dnia na przeważającym obszarze kraju będzie dość pogodnie, a na południu również ciepło - zapowiada pogoda we wtorek 31 maja 2022. Okresowy wzrost zachmurzenia nastąpi z upływem dnia miejscami, a przelotne opady wystąpią tylko lokalnie, głównie w północnej Polsce i południowo zachodniej. Z kolei w nocy 31 maja na 1 czerwca strefa opadów deszczu wystąpi gdzieniegdzie, zwłaszcza od Dolnego i Górnego Śląska przez centrum po Kujawy, Warmię i Mazury. Punktowo wystąpią burze. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 16:00

Pogoda 31 maja 2022, ciepło na południu Polski. Mapa temperatury

Pogoda na dziś, wtorek 31 maja 2022

Polska znajduje się dziś między obszarem pola obniżonego ciśnienia znad zachodniej Europy, a skrajem wyżu znad wschodniej części kontynentu. Nad kraj napływa powietrze polarne morskie.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 31 maja 2022, przeważnie pogodnie w Polsce, przelotny deszcz tylko lokalnie

We wtorek przez znaczną część dnia dość pogodnie. Przelotny deszcz tylko lokalnie

Z upływem dnia na przeważającym obszarze kraju będzie dość pogodnie z umiarkowanym i niewielkim zachmurzenie, miejscami okresowo rosnącym do dużego. Lokalnie wystąpią słabe przelotne opady deszczu, głównie w północnych dzielnicach kraju i lokalnie na południowym zachodzie. Na pozostałym obszarze bez opadów lub pojawi się słaby deszcz tylko punktowo.

Prognozowany zasięg słabych lokalnych opadów deszczu w Polsce, do godziny 11:00, 31 maja 2022

Pogoda 31 maja 2022, mapa opadów w Polsce

Z kolei w nocy z 31 maja na 1 czerwca uaktywni się strefa opadów rozciągająca się z południa na północ, od miejscami szczególnie na Dolnym i Górnym Śląsku przez Opolszczyznę, centrum kraju po Kujawy, Warmię i Mazury. Lokalnie mogą wystąpić także burze.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 05:00, 1 czerwca 2022

Pogoda noc 31 maja na 1 czerwca 2022

Ciepło na południu Polski

To będzie przyjemny ciepły dzień na południu Polski. Spodziewamy się maksymalnie, od 15-18 st. C. w północnych województwach, do 19-23 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Ciepło będzie, zwłaszcza na Podkarpaciu oraz w Małopolsce.

Wiatr słaby, silniejszy w rejonie burz

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo zachodni i zachodni, w drugiej połowie dnia na południu kraju skręcający na wschodni. Okresami silniejszy na północy i północnym wschodzie. W czasie lokalnych, głównie nocnych burz wiatr miejscami porywisty.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 31 maja 2022

Pogoda 31 maja 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie w ciągu dnia będzie spadać. W południe w Opolu wyniesie 1017 hPa.

DobraPogoda24.pl

Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!
Wyślij komentarz