| |
Zagrożenie!
Pogoda na 31 lipca 2022. Odsuwający się niż i ulewa w Polsce. Na zachodzie pogodnie i gorąco

Pogoda na 31 lipca 2022. Odsuwający się niż i ulewa w Polsce. Na zachodzie pogodnie i gorąco

Chłodno w rejonie stopniowo odsuwającej się ulewy, lokalne burze na wschodzie oraz pogodnie i gorąco na zachodzie Polski - tak zapowiada się pogoda w niedzielę 31 lipca 2022. Minionej doby nad nasz kraj wkroczył układ niżowy, który przynosi wielkoskalowe opady deszczu i lokalne burze. Miejscami dochodzi do podtopień i zalań, ale dziś przed końcem dnia niż przesunie się za naszą wschodnią granicę, a opady stopniowo będą zanikać w kierunku północno wschodnim. Na zachodzie kraju będzie już pogodnie i ponownie gorąco. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 11:00

Pogoda 31 lipca 2022, niż i ulewy w Polsce, lokalne burze na wschodzie, pogodnie i gorąco na zachodzie kraju

Pogoda na dziś, niedziela 31 lipca 2022

Polska znajduje się dziś w zasięgu niżu Frieda przesuwającym się znad południowego Mazowsza nad Białoruś. Na zachodzie kraju zaznaczy się wpływ klina wyżowego.

Pogoda 31 lipca 2022, odsuwający się niż z ulewami w Polsce

W niedzielę ulewy i lokalne burze w Polsce. Pogodnie i gorąco na zachodzie kraju

Na stabilną i słoneczną pogodę z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem mogą dziś liczyć mieszkańcy zachodniej Polski. Na obszarze, od województwa zachodniopomorskiego przez lubuskie po zachodnie dzielnice Wielkopolski i Dolnego Śląska, będzie przeważnie pogodnie. Obszar przejaśnień i rozpogodzeń w trakcie popołudnia rozszerzy się również o województwo pomorskie, kujawsko pomorskie po lokalnie opolskie.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:15, 31 lipca 2022

Pogoda 31 lipca 2022, zachmurzenie w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju, będzie dominować zachmurzenie duże i całkowite, z lokalnymi przejaśnieniami. Miejscami wystąpią opady deszczu, a lokalnie na wschodzie możliwe będą również burze. Popada, głównie w centrum i miejscami we wschodniej połowie kraju, aczkolwiek opady z upływem dnia, będą się stopniowo zwężać i przesuwać w kierunku północno wschodnim.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 14:00, 31 lipca 2022

Pogoda 31 lipca 2022, mapa opadów w Polsce

Gdzieniegdzie opady mogą mieć umiarkowane i okresami dość intensywne natężenie. Najwięcej opadów spodziewamy się w centrum na Ziemi Łódzkiej po Mazury i częściowo Podlasie.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 17:00, 31 lipca 2022

Pogoda 31 lipca 2022, gdzie popada i będą burze w Polsce

Niskie temperatury w rejonie opadów deszczu. Gorąco na zachodzie Polski

Temperatury w Polsce, będą dziś bardzo zróżnicowane. Najchłodniej będzie w rejonie występowania całkowitego zachmurzenia i opadów deszczu. Spodziewamy się maksymalnie, od 14-17 st. C. w części środkowej kraju, od Mazur przez centrum po Małopolskę, 18-22 st. C. miejscami na wschodzie, do 23-28 st. C. w zachodniej Polsce. Niewykluczone, że lokalnie na Ziemi Lubuskiej, będzie 29 st. C.

Prognozowana maksymalna temperatura w Polsce w godzinach popołudniowych, 31 lipca 2022

Pogoda 31 lipca 2022, temperatura w Polsce 

Wiatr w górach i w rejonie burz silniejszy. Ciśnienie bez większych zmian

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, lokalnie okresowo porywisty, z kierunków północnych, jedynie na południowym wschodzie zachodni i południowo zachodni. W rejonie lokalnych burz na wschodzie kraju, będzie silniejszy, w porywach do 65 km/h. Chwilami powieje silniej również wysoko w górach, zwłaszcza w Tatrach, w porywach do 75 km/h.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 31 lipca 2022

Pogoda 31 lipca 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Darłowie wyniesie 1015 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
JG

Czyli kontynuacja suszy w zachodniopomorskim. Supcio…

31 lipiec 2022 - 15:33
Odpowiedz