| |
Zagrożenie!
Pogoda na 31 grudnia 2022. Front z deszczem na północy. Rekordowe uderzenie ciepła na zachodzie Polski. Miejscami wichury

Pogoda na 31 grudnia 2022. Front z deszczem na północy. Rekordowe uderzenie ciepła na zachodzie Polski. Miejscami wichury

Ostatni dzień roku przyniesie miejscami i okresami opady deszczu na północy Polski, ponadto w drugiej połowie dnia od zachodu w głąb kraju będzie napływać coraz cieplejsza masa powietrza - przewiduje pogoda w sobotę 31 grudnia 2022. Okresami i miejscami odczujemy wiatr o sile wichury, który najmocniej powieje nad morzem oraz w rejonach podgórskich i górskich. Temperatura na zachodzie sięgnie nawet około 17 st. C. i będzie to najcieplejszy w historii Sylwester w Polsce. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowane porywy silnego wiatru w Polsce w czasie witania Nowego Roku 2023 

Pogoda 31 grudnia 2022, front i deszcz na północy, wichury w Polsce

Pogoda na dziś, sobota 31 grudnia 2022

Polska znajduje się w obszarze obniżonego ciśnienia związanego z aktywnymi niżami znad Atlantyku i zachodniej Europy. Na pogodę w ciągu najbliższej doby bezpośrednio wpłynie ciepły front atmosferyczny na północy kraju, a następnie cyklon Lidia z kolejną strefą frontową. Na południowym wschodzie dodatkowo zaznaczy się skraj wyżu. Do kraju będzie napływać ciepła masa powietrza polarnomorskiego. 

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 31 grudnia 2022, wichury, uderzenia ciepła i front na północy Polski

W sobotę okresami deszcz na północy Polski

W ciągu dnia na północy Polski, od Pomorza Zachodniego przez Kujawy, północną Ziemie Lubuską i Wielkopolskę po całe wybrzeże, Warmię, Mazury i Podlasie będzie przeważać zachmurzenie duże z lokalnymi przejaśnieniami i na tym obszarze miejscami wystąpi okresami deszcz.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 10:00, 31 grudnia 2022

Pogoda 31 grudnia 2022 front z deszczem na północy

Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, ale miejscami na południu i południowym zachodzie z większymi przejaśnienia i postępującymi rozpogodzeniami w głąb kraju. Przelotny słaby deszcz może wystąpić wyłącznie lokalnie, głównie na południu w rejonach podgórskich.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 16:00, 31 grudnia 2022

Pogoda 31 grudnia 2022, gdzie popada deszcz

Bardzo pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem zapowiada się noc sylwestrowa na przeważającym obszarze Polski, jedynie w północnych województwach będzie przeważać zachmurzenie umiarkowane i duże, lokalnie z zanikającym deszczem.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce do godziny 19:00, 31 grudnia 2022

Pogoda 31 grudnia 2022, front z opadami na północy

Rekordowo ciepło na zachodzie Polski

To będzie wyjątkowo ciepły dzień, jak na tę porę roku. Ciepłe powietrze do końca dnia, od zachodu będzie napływać coraz bardziej w głąb Polski. Bardzo ciepło zapowiada się wieczór i noc sylwestrowa. Przed końcem dnia spodziewamy się maksymalnie, od 7-10 st. C. we wschodnich województwach, 11-14 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 15-17 st. C. miejscami na zachodzie i południu, szczególnie na południowym zachodzie.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 16:00, 31 grudnia 2022

Pogoda 31 grudnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr będzie umiarkowany, na obszarach podgórskich i nad morzem okresami dość silny i silny, południowo zachodni. Na zachodzie i północy kraju wiatr w porywach do 50-70 km/h. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 80-100 km/h, na szczytach Sudetów do 140 km/h. W noc sylwestrową nad morzem oraz miejscami w głębi północnych województw do 75-90 km/h. Ciśnienie bez większych zmian, w południe w Warszawie wyniesie 1014 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!