| |
Zagrożenie!
Pogoda na 30 września 2022. Niż na południu Polski. Będą ulewy i burze. Spadnie nawet 20 litrów wody

Pogoda na 30 września 2022. Niż na południu Polski. Będą ulewy i burze. Spadnie nawet 20 litrów wody

Po deszczowym dniu na południowym wschodzie Polski, dziś w zasadzie nic się nie zmieni, bo kolejna strefa deszczu związana z płytkim niżem przejdzie przez tę część kraju - zapowiada pogoda w piątek 30 września 2022. Z upływem dnia deszcz z południa, od Małopolski, Śląska i Podkarpacia będzie się przesuwał w kierunku Lubelszczyzny. Miejscami opady będą mieć umiarkowane natężenie. Lokalnie na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie niewykluczone burze. Na pozostałym obszarze kraju, zwłaszcza na północy i zachodzie możemy liczyć na lepszą pogodę. Wiatr silniej powieje tylko w górach, zwłaszcza w Bieszczadach. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg i suma opadów w Polsce, 30.09

Pogoda 30 września 2022, ulewy i burze w Polsce, przejdzie niż

Pogoda na dziś, piątek 30 września 2022

Na północy i zachodzie Polski zaznaczy się dziś słaby wyż znad południowego Bałtyku, a na pozostałym obszarze kraju na pogodę wpłynie nasuwający się niż Veronika, który opadami deszczu i zachmurzeniem najbardziej zahaczy południowo wschodnie dzielnice kraju.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 30 września 2022, niż na południu Polski, będą ulewy i burze

W piątek deszczowo z lokalnymi burzami na południu i południowym wschodzie Polski

W ciągu dnia na znacznym obszarze kraju będzie dominować zachmurzenie umiarkowane, na zachodzie i północy, od Ziemi Lubuskiej po wybrzeże przejściowo z rozpogodzeniami, a na południu i południowym wschodzie zachmurzenie będzie przeważnie duże i całkowite, tylko lokalnie przejściowo z przejaśnieniami. Z upływem godzin znad Słowacji nasunie się strefa opadów deszczu, która znad Małopolski, Śląska i Podkarpacia będzie się przesuwać na północ i północny wschód w kierunku Ziemi Świętokrzyskiej, Lubelszczyzny, południowego i wschodniego Mazowsza po południowe krańce Podlasia.

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 11:00, 30 września 2022

Pogoda 30 września 2022, gdzie popada deszcz i będą burze w Polsce

Lokalnie może słabo popadać również na wschodzie Opolszczyzny i na południowym wschodzie Ziemi Łódzkiej. Punktowo, głównie na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie mogą wystąpić popołudniowe burze

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 14:00, 30 września 2022

Pogoda 30 września 2022, mapa opadów deszczu w Polsce

Miejscami opady mogą mieć umiarkowane natężenie. Na wspomnianym obszarze spadnie, od 1, do około 22 litrów wody na m2 ziemi, lokalnie w rejonie burzy może być więcej.

Niskie temperatury w rejonie całkowitego zachmurzenia

To będzie dzień z umiarkowanymi temperaturami na zachodzie i północy Polski oraz niskimi w rejonie dużego i całkowitego zachmurzenia z opadami deszczu. Spodziewamy się maksymalnie, od 9-15 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 16 st. C. na zachodzie.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 15:00, 30 września 2022

Pogoda 30 września 2022, temperatury w Polsce

Silny wiatr w Bieszczadach. Ciśnienie nieznacznie wzrośnie

Wiatr będzie przeważnie słaby i lokalnie okresowo umiarkowany, z kierunków południowych, tylko na południowym wschodzie północno wschodni i wschodni. Okresami silniej powieje w górach, zwłaszcza w Bieszczadach, w porywach do 80 km/h.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 15:00, 30 września 2022

Pogoda 30 września 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie w trakcie dnia nieznacznie wzrośnie. W południe w Sandomierzu wyniesie 1012 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!