| |
Zagrożenie!
Pogoda na 30 września 2021. Front okluzji na wschodzie Polski. Spadnie ponad 20 mm deszczu

Pogoda na 30 września 2021. Front okluzji na wschodzie Polski. Spadnie ponad 20 mm deszczu

Pogoda na dziś, czwartek 30 września 2021 - zapowiada dzień z ochłodzeniem i opadami deszczu na wschodzie Polski. Na obszarze od Podlasia i Mazur przez Mazowsze, Lubelszczyznę po Ziemie Świętokrzyską, Małopolskę i Podkarpacie wystąpią dziś okresami umiarkowane opady deszczu. Miejscami na tym obszarze spadnie co najmniej 5-23 mm wody. Opady będą mieć związek z frontem okluzji, jaki minionej doby z zachodu wkroczył do Polski. W rejonie opadów spodziewamy się również najniższej temperatury, ale nadal na termometrach zobaczymy na ogół wartości dwucyfrowe. Na lepszą pogodę mogą dziś liczyć mieszkańcy zachodniej i południowo zachodniej Polski.

Prognozowana suma opadów w Polsce, czwartek 30 września

Pogoda na dziś, czwartek 30 września 2021, front okluzji z opadami deszczu na wschodzie Polski

Prognoza pogody na dziś, czwartek 30 września 2021

Pogodę w czwartek będzie kształtował widoczny na mapie synoptycznej na wschodzie Polski front okluzji stopniowo odsuwający się za nasza granicę. Pozostała część kraju dostanie się pod wpływ wyżu Merle znad Austrii, jedynie na krańcach północno zachodnich Polski zbliży się strefa opadów deszczu, głównie w części wybrzeża związana z niżem Yogi z rejonu Dani.

Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie o godzinie 14:00

Pogoda na czwartek 30 września 2021, prognoza pogody dla Polski

Pogoda. W czwartek deszczowo na wschodzie Polski

W czwartek zachmurzenie będzie duże, na wschodzie w rejonie opadów również okresami całkowite. O poranku widzimy na radarze opadów, że czoło frontu z opadami rozciąga się od okolic Elbląga przez rejon Warszawy po Podhale. W kolejnych godzinach strefa tych opadów przesunie się na wschód i będzie głównie padać, od Mazur i Podlasia przez Mazowsze i Lubelszczyznę po Małopolskę i Podkarpacie.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 12:00

Pogoda 30 września 2021, prognoza opadów deszczu w Polsce

Miejscami opady deszczu będą mieć natężenie umiarkowane. W szczytowych partiach Tatr możliwe są również opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem, lokalnie śnieg.

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 18:00

Pogoda 30 września 2021, godzinowa prognoza opadów deszczu w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju za frontem, zwłaszcza na zachodzie i południowym zachodzie, będą postępować większe przejaśnienia i rozpogodzenia do zachmurzenia umiarkowanego i małego, jedynie na Pomorzu Zachodnim może się chmurzyć i tam niewykluczone, że lokalnie popada deszcz.

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 23:00

Pogoda 30 września 2021, gdzie spadnie deszcz w Polsce

Temperatura najniższa na wschodzie Polski. Wiatr najsilniejszy nad morzem. Ciśnienie będzie rosnąć

Na termometrach zanotujemy maksymalnie, od 9-13 st. C. na wschodzie i południowym wschodzie Polski w rejonie opadów deszczu, do 14-17 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

Pogoda 30 września 2021, prognoza temperatury w Polsce

Wiatr przeważnie słaby i umiarkowany, nad morzem, głównie na zachodnim wybrzeżu okresami dość silny i porywisty. N wschodzie kraju z kierunków południowych, a na pozostałym obszarze południowo zachodni i zachodni.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, czwartek 30 września

Pogoda 30 września 2021, wiatr w Polsce

Ciśnienie będzie wolno rosnąć,. W południe w Białymstoku wyniesie 1026 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!