| |
Zagrożenie!
Pogoda na 30 października 2022. „Bomba ciepła” na zachodzie Polski. Lokalnie zanikający front z deszczem

Pogoda na 30 października 2022. „Bomba ciepła” na zachodzie Polski. Lokalnie zanikający front z deszczem

Ciepła jesień nie powiedziała ostatniego słowa i dziś ponownie zrobi się bardzo ciepło na zachodzie i południowym zachodzie Polski, zwłaszcza na Dolnym Śląsku - zapowiada pogoda w niedziele 30 października 2022. Temperatura może osiągnąć nawet 24 st. C. W zachodniej połowie kraju będzie na ogół przeważać pogodna aura, a na wschodzie i północnym wschodzie zaznaczy się okresowo większe zachmurzenie, ale z szansą na przejaśnienia. Zanikający deszcz lokalnie wystąpi od Pomorza przez centrum po Podkarpacie. O poranku lokalnie możliwa ustępująca mgła. Zapraszamy na prognozę pogody.

Bomba ciepła sięgnie Polski. Prognozowana temperatura maksymalna 30.10

Pogoda 30 października 2022, bomba ciepła w Polsce i zanikający front atmosferyczny z deszczem

Pogoda na dziś, niedziela 30 października 2022

Polska na ogół pozostaje dziś w zasięgu wyżu, który szczególnie zaznacza się w środkowej i górnej troposferze, jedynie w dolnej warstwie widoczny jest mało aktywny front atmosferyczny o charakterze ciepłym rozciągającym się od środkowego Pomorza przez centrum po Podkarpacie. Przynosi on wzrost zachmurzenia i tylko miejscami słaby i przelotny deszcz. Za frontem od strony zachodniej i południowo zachodniej napływa bardzo ciepła masa powietrza z południowo zachodniej Europy, a nawet częściowo z północno zachodniej Afryki.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 30 października 2022, zanikający front atmosferyczny z lokalnym deszczem w Polsce

W niedzielę miejscami zanikający deszcz. Pogodnie i bardzo ciepło na zachodzie i południowym zachodzie Polski

W ciągu dnia na znacznym obszarze kraju, zwłaszcza od Pomorza Zachodniego przez Ziemie Lubuską, Wielkopolskę, Dolny Śląsk, Opolszczyznę, Górny Śląsk po Małopolskę będzie przeważnie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie będzie umiarkowane i okresami duże, ale z szansą na większe przejaśnienia. 

Prognoza zanikającego lokalnego deszczu w Polsce, do godziny 10:00, 30 października 2022

Pogoda 30 października 2022, mapa opadów deszczu w Polsce

Początkowo miejscami od środkowego Pomorza przez centrum po Ziemie Świętokrzyską, Podkarpacie i Lubelszczyznę może się zdarzyć zanikający słaby i przelotny deszcz związany z mało aktywnym frontem atmosferycznym o którym wspominaliśmy ubiegłej doby.

Prognozowany pas przejaśnień i rozpogodzeń w Polsce, do godziny 19:00, 30 października 2022

Pogoda 30 października 2022, mapa zachmurzenia w Polsce

Front w ciągu dnia będzie zanikał, a jego miejsce do wieczora zajmie obszar przejaśnień i rozpogodzeń szczególnie obejmujący zachodnią połowę kraju.

Bardzo ciepła niedziela na zachodzie i południowym zachodzie Polski

O prawdziwej eksplozji ciepła pod koniec października będziemy mogli ponownie mówić, zwłaszcza na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Spodziewamy się dziś maksymalnie, od 14-16 st. C. na Podlasiu, Warmii, Mazurach i miejscami w woj. pomorskim i na wschodzie kraju, 17-20 st. C. na przeważającym obszarze, do 21-24 st. C. na zachodzie i południowym zachodzie. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku.

Wiatr chwilami silniejszy na północnym wschodzie i miejscami w górach. Ciśnienie stabilne

Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni, na zachodzie skręcający stopniowo na południowy. Okresami silniej powieje na Podlasiu i Mazurach i lokalnie wysoko w górach.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 13:00, 30 października 2022

Pogoda 30 października 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie jest stabilne i nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Gdańsku wyniesie 1019 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!