| |
Zagrożenie!
Pogoda na 30 marca 2022. Ulewa z południa wkroczy do Polski. Miejscami popada śnieg

Pogoda na 30 marca 2022. Ulewa z południa wkroczy do Polski. Miejscami popada śnieg

Przed nami definitywny koniec stabilnych warunków atmosferycznych - zapowiada pogoda w środę 30 marca 2022. Nad krajem zalegają strefy frontów atmosferycznych, dodatkowo po południu i wieczorem na południu nasunie się strefa wielkoskalowych opadów deszczu związana z niżem. Miejscami popada również na północy kraju, gdzieniegdzie deszcz ze śniegiem i śnieg. W całej południowo wschodniej Polsce rozpada się w nocy z 30/31 marca. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 20:00

Pogoda na środę 30 marca 2022, ulewa wkroczy z południa do Polski, mapa opadów

Pogoda na dziś, środa 30 marca 2022

Nad Polską znajdują się dzisiaj dwie strefy frontów atmosferycznych. Miejscami przyniosą przelotne opady deszczu i lokalnie śniegu, będą również odpowiedzialne za wzrost zachmurzenia. Dodatkowo w drugiej części dnia z południa nasuną się opady do południowej Polski związane z niżem.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 30 marca 2022, opady deszczu na południu, miejscami śnieg na północy

W środę opady deszczu i miejscami śniegu w Polsce

Z upływem dnia zachmurzenie będzie duże i okresami całkowite, ale gdzieniegdzie wystąpią również większe przejaśnienia, zwłaszcza w centralnej i zachodniej Polsce. Miejscami wystąpią opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, szczególnie na północy i północnym wschodzie, między Pomorzem Gdańskim, a Podlasiem. Z kolei po południu i wieczorem na południu Polski zacznie się nasuwać strefa opadów wielkoskalowych. Będą to głównie opady deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem, a w Sudetach oraz wysoko w innych górach śniegu. Do Końca dnia rozpada się, od południowych dzielnic Dolnego Śląska przez Opolszczyznę, Górny Śląsk, Małopolskę, Ziemie Świętokrzyską po Podkarpacie i częściowo Lubelszczyznę. W nocy 30/31.03 strefa tych opadów będzie się przesuwać z południa na południowy wschód kraju.

Prognozowana suma opadów w Polsce, 30 marca 2022

Pogoda 30 marca 2022, prognoza sumy opadów w Polsce

Temperatury coraz niższe

Spodziewamy się dziś maksymalnie, od 2-8 st. C. w województwach północnych i miejscami w rejonach podgórskich, do 9-13 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 16:00, 30 marca 2022

Pogoda 30 marca 2022, temperatura w Polsce

Wiatr słaby i umiarkowany, ciśnienie spada

Wiatr będzie przeważnie słaby i miejscami okresowo umiarkowany, na ogół z kierunków zmiennych, tylko na północy ze wschodu.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 30 marca 2022

Pogoda 30 marca 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie stopniowo spada, w południe w Rzeszowie wyniesie 1006 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!