| |
Zagrożenie!
Pogoda na 30 maja 2022. Ulewy na północnym wschodzie. Burze w zachodniej połowie Polski

Pogoda na 30 maja 2022. Ulewy na północnym wschodzie. Burze w zachodniej połowie Polski

Nad Polską przemieszcza się dziś płytki niż z opadami deszczu, miejscami wystąpią również burze - zapowiada pogoda w poniedziałek 30 maja 2022. Przez co najmniej kilka godzin jednostajne opady będą występować na północnym wschodzie i tam będziemy mieć ulewy. Z kolei w zachodniej połowie kraju miejscami wystąpią przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 11:00

Pogoda 30 maja 2022, płytki niż nad Polską, miejscami ulewy i burze

Pogoda na dziś, poniedziałek 30 maja 2022

Polska znajduje się dziś w zasięgu płytkiego niżu, który przez wschodnie regiony przesuwa się nad Litwę. W rejonie centrum niżu wystąpią jednostajne ciągłe opady, a po zachodniej stronie niżu w chwiejnym powietrzu rozwiną się miejscami przelotne opady i burze.

Prognozowany układ baryczny w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 30 maja 2022, płytki niż niesie opady i burze w Polsce

W poniedziałek opady deszczu i miejscami burze. Najlepsza pogoda na południu i południowym wschodzie

Z upływem dnia na północnym wschodzie kraju, będzie przeważać zachmurzenie duże i całkowite, a na pozostałym obszarze duże, miejscami z przejaśnieniami do umiarkowanego, na zachodzie, południowym wschodzie i południu również z rozpogodzeniami do małego. Opady deszczu przez większą część dnia będą możliwe na północnym wschodzie, zwłaszcza na Podlasiu, Mazurach oraz na północy Mazowsza i Lubelszczyzny. Na pozostałym obszarze kraju opady wystąpią miejscami i będą mieć charakter przelotny. Popada, głównie w zachodniej połowie kraju, zwłaszcza na północy, w centrum i zachodzie, gdzie mogą wystąpić również burze, lokalnie z drobnym gradem. Miejscami spadnie od 5, do 25 mm wody.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 14:00, 30 maja 2022

Pogoda 30 maja 2022, mapa opadów w Polsce

Najmniej opadów jest prognozowanych na południowym wschodzie, zwłaszcza na Podkarpaciu, gdzie po odsunięciu centrum niżu zacznie się przejaśniać i rozpogadzać.

Prognozowana suma opadów w Polsce 30 maja 2022

Pogoda 30 maja 2022, prognoza sumy opadów w Polsce

Nadal umiarkowana i niska temperatura w Polsce

To będzie nadal dzień z temperaturą poniżej normy. Spodziewamy się maksymalnie, od 10-13 st. C. na Podlasiu i Mazurach, 14-17 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 18-19, być może lokalnie 20 st. C. na południowym wschodzie, zwłaszcza na Podkarpaciu oraz we wschodniej Małopolsce.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 16:00, 30 maja 2022

Pogoda 30 maja 2022, temperatura w Polsce

Wiatr silniejszy w rejonie burz. Ciśnienie pod wieczór zacznie rosnąć

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, nad morzem północno wschodni. Silniej powieje miejscami w rejonie burz, w porywach do 65 km/h. Ciśnienie pod wieczór zacznie zdecydowanie rosnąć. W południe w Białymstoku wyniesie 1007 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!