| |
Zagrożenie!
Pogoda na 30 grudnia 2022. Zanikający deszcz na wschodzie i południu Polski. Klin wyżowy z rozpogodzeniami od zachodu

Pogoda na 30 grudnia 2022. Zanikający deszcz na wschodzie i południu Polski. Klin wyżowy z rozpogodzeniami od zachodu

Przed nami kolejna doba bez istotnych zmian warunków atmosferycznych - zapowiada pogoda w piątek 30 grudnia 2022. Miejscami, głównie na południu i wschodzie pojawią się zanikające opady deszczu, a od zachodu w głąb Polski w kierunku centrum i południowego wschodu z upływem dnia będą postępować przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatury nadal będą dalekie od zimy. Do kraju zacznie napływać coraz cieplejsze powietrze. Zapraszamy na prognozę pogody.

Coraz cieplejsza masa powietrza zacznie napływać w głąb Europy. Prognozowana anomalia temperatury powietrza na wysokości 1,5 km

Pogoda 30 grudnia 2022, zanikający deszcz i rozpogodzenia, coraz cieplejsze powietrze napłynie do Polski

Pogoda na dziś, piątek 30 grudnia 2022

Polska południowo wschodnia będzie w zasięgu odsuwającego się frontu atmosferycznego, a na pozostałym obszarze zaznaczy się wpływ klina wyżowego związanego z obszarem wyżowym znad południowej Europy. Do kraju będzie napływać coraz cieplejsza masa powietrza polarnomorskiego.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 30 grudnia 2022, klin wyżowy sięgnie Polski

W piątek zanikający deszcz na wschodzie i południu. Od zachodu w głąb kraju rozpogodzenia

W piątek przez znaczną część dnia na wschodzie i południowym wschodzie będzie przeważać zachmurzenie duże i całkowite, ale i tutaj z upływem popołudnia lub wieczorem dotrą przejaśnienia i rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, z postępującymi większymi przejaśnienia i rozpogodzeniami do małego od zachodu w głąb Polski.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 10:00, 30 grudnia 2022

Pogoda 30 grudnia 2022, zanikający deszcz w Polsce

W pierwszej połowie dnia miejscami na wschodzie i południowym wschodzie przelotnie popada deszcz, głównie między Lubelszczyzną, Podkarpaciem, Małopolską, Górnym Śląskiem, Mazowszem i Ziemią Świętokrzyską. O poranku lokalny deszcz może wystąpić również na Warmii, a później na Mazurach i Podlasiu. Dodatkowo wysoko w Tatrach będzie możliwy przelotny deszcz ze śniegiem i śnieg.

Prognoza zachmurzenia i zasięgu lokalnych opadów w Polsce, do godziny 13:00, 30 grudnia 2022

Pogoda 30 grudnia 2022, mapa opadów gdzie popada w Polsce

Na pozostałym obszarze z upływem dnia w głąb kraju będą postępować przejaśnienia i rozpogodzenia, zwłaszcza od zachodniego i środkowego wybrzeża po Dolny Śląsk, centrum, Opolszczyznę, Górny Śląsk i znaczną część Małopolski. Z upływem popołudnia i wieczorem zacznie się rozpogadzać również na południowym wschodzie kraju.

Temperatury ponad normę w Polsce

Przełom grudnia i stycznia przyniesie bardzo wysokie temperatury. Już dziś spodziewamy się od 6-8 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 9-10 st. C. na południowym zachodzie, zwłaszcza między Dolnym Śląskiem i Opolszczyzną. Chłodniej będzie w rejonach podgórskich Karpat.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 30 grudnia 2022

Pogoda 30 grudnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr na ogół będzie umiarkowany, przeważnie południowo zachodni. Okresami silniej powieje w szczytowych partiach gór, zwłaszcza w Sudetach. Ciśnienie bez większych zmian. W południe w Opolu wyniesie 1018 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!