| |
Zagrożenie!
Pogoda na 30 czerwca 2022. Potężny upał w Polsce. Miejscami burze z ulewnym deszczem i gradem

Pogoda na 30 czerwca 2022. Potężny upał w Polsce. Miejscami burze z ulewnym deszczem i gradem

Potężny upał czeka mieszkańców wschodniej, częściowo centralnej i południowej Polski - zapowiada pogoda w czwartek 30 czerwca 2022. Lokalnie mogą paść nowe rekordy temperatur. W ciągu najbliższej doby miejscami wystąpią również przelotne opady deszczu i burze z gradem, zwłaszcza na obszarze od Dolnego Śląska i Opolszczyzny po Pomorze Gdańskie. Zjawiska lokalnie mogą być silne. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg silnego upału w Polsce o godzinie 15:00

Pogoda 30 czerwca 2022, potężny upał w Polsce, miejscami burze z ulewnym deszczem i gradem

Pogoda na dziś, czwartek 30 czerwca 2022

Nad północną Polską znajduje się dziś płytki wypełniający się niż, dodatkowo w ciągu dnia uaktywni się wąska linia zbieżności wiatru, będąca zapalnikiem do inicjacji miejscami burz, od południowego zachodu po północne dzielnice kraju. Na wschodzie, południu i południowym wschodzie zaznacza się także słabe oddziaływanie obszaru wyżowego. Do kraju napływa ciepła masa powietrza zwrotnikowego, tylko na północy i zachodzie zalega nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 30 czerwca 2022, ekstremalny upał w Polsce, miejscami silne burze

W czwartek silny upał w Polsce. Miejscami przelotne opady i burze z gradem

Z upływem dnia na wschodzie, w centrum i na południowym wschodzie Polski, od Podlasia i Mazur przez Mazowsze, Lubelszczyznę, Podkarpacie, Ziemie Świętokrzyską i Łódzką po Małopolskę, Górny Śląsk i Opolszczyznę przez znaczną część dnia będzie słonecznie z niewielkim zachmurzeniem, miejscami okresowo umiarkowanym. Lokalnie mogą się wypiętrzyć chmury kłębiaste i przynieść przelotne opady deszczu i burze z gradem, ale będą to zjawiska rozproszone i jeszcze raz zaznaczamy lokalne.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:45, 30 czerwca 2022

Pogoda 30 czerwca 2022, zachmurzenie nad Polską

Na pozostałym obszarze kraju, będzie przeważać zachmurzenie umiarkowane i duże z przejaśnieniami. Miejscami pojawią się przelotne opady deszczu i burze z gradem. Popada, zwłaszcza miejscami w dzielnicach zachodnich kraju, a przelotne burze wystąpią, od lokalnie Dolnego Śląska przez częściowo centrum po środkowe i wschodnie wybrzeże, w tym Pomorze Gdańskie i Warmię. O poranku burze występują w województwie kujawsko pomorskim i przesuwają się na północ. Prognoza burzowa wkrótce zostanie zaktualizowana na kolejną dobę. 

Prognoza zasięgu opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 17:00, 30 czerwca 2022

Pogoda 30 czerwca 2022, prognoza opadów i burz w Polsce

Ekstremalny upał w Polsce

To będzie dzień z bardzo wysoką temperaturą w Polsce poza północnymi i zachodnimi dzielnicami. Spodziewamy się maksymalnie od 20-24 st. C. nad morzem, 25-29 st. C. miejscami na północy i zachodzie, do 30-36 st. C. na pozostałym obszarze kraju, przy czym największy upał ma być na południowym wschodzie.

Wiatr silniejszy w rejonie burz. Ciśnienie bez większych zmian

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich, okresami silniejszy, od centrum po Pomorze Gdańskie. W rejonie burz okresami silny, w porywach do 70-90 km/h.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 30 czerwca 2022

Pogoda 30 czerwca 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Warszawie wyniesie 1014 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!