| |
Zagrożenie!
Pogoda na 3 listopada 2022. Antycyklon Andre nad Polską. Front chłodny już poza krajem

Pogoda na 3 listopada 2022. Antycyklon Andre nad Polską. Front chłodny już poza krajem

Po przejściu mało aktywnego chłodnego frontu atmosferycznego, minionej nocy cała Polska dostała się pod wpływ antycyklonu Andre, który zapewni nam na ogół stabilne warunki atmosferyczne - zapowiada pogoda w czwartek 3 listopada 2022. Po ustąpieniu o poranku lokalnej mgły spodziewamy się przeważnie pogodnego dnia z umiarkowanym i niewielkim zachmurzeniem, lokalny przelotny i słaby deszcz może wystąpić tylko na północnym wschodzie. W drugiej połowie dnia zacznie się nasilać wiatr w Sudetach. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 3 listopada 2022, antycyklon Andre nad Polską, chłodny front już poza granicami kraju

Pogoda na dziś, czwartek 3 listopada 2022

Polska minionej nocy dostała się ponownie pod wpływ kolejnego antycyklonu, tym razem nazwanego Andre. Jego centrum będzie ulokowane nad Rumunią i klinem sięgnie naszego kraju.

Prognozowane zachmurzenie nad Polską o godzinie 10:00, 3 listopada 2022

Pogoda 3 listopada 2022, zachmurzenie w Polsce

W czwartek przeważnie pogodnie. Lokalny, słaby i zanikający deszcz możliwy tylko na północnym wschodzie

Czwartek na przeważającym obszarze Polski będzie pogodnym dniem z umiarkowanym i niewielkim zachmurzeniem, jedynie miejscami na zachodzie i północnym zachodzie zachmurzenie okresowo może być nieco większe, głównie piętra średniego i wysokiego. Na ogół nie spodziewamy się opadów deszczu, jedynie lokalnie bardzo słabo i przelotnie być może popada na północnym wschodzie. O poranku miejscami możliwe mgły.

Prognozowane zachmurzenie nad Polską o godzinie 16:00, 3 listopada 2022

Pogoda 3 listopada 2022, antycyklon nad Polską, powiew złotej jesieni

Generalnie w wielu regionach kraju ponownie będziemy mogli podziwiać powiew złotej jesieni, aczkolwiek tak jak zapowiadaliśmy stopniowo już chłodniejszy w porównaniu do ostatnich dni października. 

Najwyższe temperatury na południu Polski

Po ciepłej końcówce października, od minionej środy 02.11 już nigdzie w Polsce nie będziemy notować temperatur osiągających lub przekraczających 20 st. C. Przed nami dalszy spadek temperatury, ale tak jak zapowiadaliśmy nie jest on gwałtowny. Wczoraj w Rzeszowie notowaliśmy 18 st. C., a dziś spodziewamy się maksymalnie, od 10-11 st. C. na Suwalszczyźnie, 12-13 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 14-16 st. C. miejscami na zachodzie, południu i południowym zachodzie.

Prognozowana temperatura w Polsce, 3 listopada 2022

Pogoda 3 listopada 2022, prognoza temperatury w Polsce

Wiatr nasili się w Sudetach. Ciśnienie będzie spadać

Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, południowy i południowo wschodni, jedynie na północnym wschodzie z kierunków zachodnich. Nieco silniej powieje w drugiej połowie dnia lub pod wieczór miejscami nad morzem oraz w woj. zachodniopomorskim. W Sudetach porywy wiatru mogą osiągać do 60-75 km/h.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 19:00, 3 listopada 2022

Pogoda 3 listopada 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie w trakcie dnia zacznie spadać. W południe w Sandomierzu wyniesie 1023 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!