| |
Zagrożenie!
Pogoda na 3 kwietnia 2022. Śnieżyca zaniknie w Polsce. Silny wiatr w górach

Pogoda na 3 kwietnia 2022. Śnieżyca zaniknie w Polsce. Silny wiatr w górach

Pierwszy weekend kwietnia przyniósł niemal w całej południowo wschodniej połowie Polski opady śniegu i pokrywę śnieżną, a dziś początkowo zanikające opady z tej śnieżycy możliwe są już tylko na krańcach południowo wschodnich Podkarpacia i na południu Małopolski - zapowiada pogoda w niedzielę 3 kwietnia 2022. Opady te szybko odsuną się od Polski i reszta dnia minie pod znakiem zachmurzenia dużego i umiarkowanego, ale z możliwymi większymi przejaśnieniami lub gdzieniegdzie z okresowymi rozpogodzeniami. Zapraszamy na prognozę pogody.

Silny wiatr możliwy w górach. Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce w niedzielę 03.04

Pogoda na niedzielę 3 kwietnia 2022. Śnieżyca odsunie się od Polski, będą przejaśnienia

Pogoda na dziś, niedziela 3 kwietnia 2022 

Polska znajdzie się dziś w obszarze pomiędzy odsuwającym się niżem Katharina znad Rosji, a skrajem wyżu Quince znad Atlantyku. Wieczorem na północnym zachodzie zaznaczy się również strefa frontu ciepłego związanego z płytkim niżem znad Skandynawii.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 3 kwietnia 2022, niż ze śnieżycą ustąpi, zaznaczy się klin wyżu

W niedzielę zanikające opady i liczne większe przejaśnienia

Początkowo lokalnie na wschodzie i południu Podkarpacia i Małopolski, będą jeszcze możliwe zanikające słabnące opady śniegu. W dalszej części dnia w całym kraju zachmurzenie będzie duże i umiarkowane z możliwymi większymi okresowymi przejaśnieniami lub gdzieniegdzie z rozpogodzeniami, zwłaszcza na północy i zachodzie. Przelotne słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem pojawią się ponownie, ale tym razem głównie na północnym zachodzie, zwłaszcza w województwie zachodniopomorskim i lubuskim, głównie miejscami w godzinach wieczornych i nocnych.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 23:00, 3 kwietnia 2022

Pogoda 3 kwietnia 2022, gdzie popada w Polsce

Niskie temperatury w Polsce

To będzie kolejny dzień z ujemną anomalią temperatury w Polsce. Spodziewamy się maksymalnie, od -2/0 st. C. w rejonach podgórskich, 1-5 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 6-7 st. C. miejscami na północy i zachodzie. 

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 15:00, 3 kwietnia 2022

Pogoda 3 kwietnia 2022, temperatura w Polsce, mapa

Wiatr okresami silny w górach. Ciśnienie stabilne

Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, północno zachodni i północny. Silniej powieje okresami w górach, zwłaszcza w Bieszczadach, Tatrach i Sudetach, w porywach do 50-75 km/h. Wiatr może powodować tutaj zawieje i zamiecie śnieżne. Ciśnienie jest stabilne i nie zmieni się znacząco. W południe w Łodzi wyniesie 1015 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!