| |
Zagrożenie!
Pogoda na 3 grudnia 2022. Front ze śniegiem przechodzi przez Polskę. Mróz utrzyma się na północy

Pogoda na 3 grudnia 2022. Front ze śniegiem przechodzi przez Polskę. Mróz utrzyma się na północy

Do kilku regionów Polski wróci dziś powiew zimy związany z przechodzącym frontem atmosferycznym niosącym opady śniegu wędrujące z centrum na północ kraju - przewiduje pogoda w sobotę 3 grudnia 2022. Na północy utrzyma się całodobowy mróz, a zupełnie inaczej będzie na południu kraju, gdzie za frontem napłynie łagodniejsza masa powietrza i temperatura wzrośnie. W strefie frontowej na ogół popada śnieg, ale lokalnie może wystąpić również deszcz ze śniegiem i marznący deszcz powodujący gołoledź. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Polsce w ciągu najbliższej doby

Pogoda 3 grudnia 2022, front atmosferyczny przynosi śnieg w Polsce, mróz utrzyma się na północy

Pogoda na dziś, sobota 3 grudnia 2022

Polska pozostaje dziś na skraju wyżu rosyjskiego, ale mamy również obszar odciętego frontu atmosferycznego przesuwający się z centrum na północ kraju. Nie jest on widoczny na mapach synoptycznych w dolnej troposferze. Chłodne powietrze utrzyma się na północy, a łagodniejsze i cieplejsze napłynie na południe kraju.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 3 grudnia 2022, śnieżny front w Polsce, mróz na północy nadal

W sobotę opady śniegu przesuwające się z centrum na północ Polski

W ciągu dnia na ogół w Polsce nadal będzie przeważać zachmurzenie duże i całkowite, tylko lokalnie z okresowymi przejaśnieniami. Na okresowe rozpogodzenia jest szansa w trakcie dnia miejscami na południu, zwłaszcza w Małopolsce, gdzieniegdzie na Górnym Śląsku i pod wieczór na Podkarpaciu.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 10:00, 3 grudnia 2022

Pogoda 3 grudnia 2022, mapa opadów śniegu w Polsce

Z centrum na północ kraju będzie się przesuwała strefa opadów śniegu. Popada miejscami od województwa łódzkiego przez częściowo mazowieckie, początkowo północne dzielnice wielkopolskiego i lubelskiego oraz lubuskiego po zachodniopomorskie, kujawsko pomorskie, warmińsko mazurskie, podlaskie i pomorskie.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 13:00, 3 grudnia 2022

Pogoda 3 grudnia 2022, gdzie w Polsce spadnie śnieg, dokładna prognoza opadów

Miejscami na wspomnianym obszarze spadnie, od 1, do 5 cm śniegu. To wystarczy do zabielenia krajobrazów, utworzenia niewielkiej pokrywy śnieżnej i spowodowania trudniejszych warunków na drogach.

Mróz utrzyma się na północy Polski. Cieplej na południu

Sobota będzie dniem zróżnicowanym pod względem temperatury w Polsce. W północnej połowie kraju spodziewamy się temperatury maksymalnej, od -3/0 st. C., do 1-6 st. C. na pozostałym obszarze Polski.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 3 grudnia 2022

Pogoda 3 grudnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr pozostanie słaby i umiarkowany, południowo wschodni i wschodni. Ciśnienie będzie wolno spadać, w południe w Olsztynie wyniesie 1028 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!