| |
Zagrożenie!
Pogoda na 29 września 2022. Deszcz i ulewy na południowym wschodzie Polski. Lokalnie możliwe burze

Pogoda na 29 września 2022. Deszcz i ulewy na południowym wschodzie Polski. Lokalnie możliwe burze

Duży obszar pola obniżonego ciśnienia nad Europą wpływa nadal na Polskę, dlatego w różnych regionach kraju w kolejnych dniach ponownie będzie zapewniał opady deszczu i dziś znowu to się potwierdzi - zapowiada pogoda w czwartek 29 września 2022. Warto więc codziennie śledzić najnowsze prognozy aby dokładnie wiedzieć, gdzie należy mieć ze sobą parasol. Minionej doby było pogodnie szczególnie na południowym wschodzie kraju, a teraz to się zupełnie zmieni, bo właśnie w tej części kraju ten dzień zapowiada się najbardziej pochmurny i deszczowy. Wysoko w Tatrach i Bieszczadach mogą się dodatkowo pojawić opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a na wybrzeżu lokalne burze. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg i suma opadów deszczu w Polsce, 29.09

Pogoda 29 września 2022, opady deszczu i burze w Polsce, temperatury spadną

Pogoda na dziś, czwartek 29 września 2022

Polska pozostaje w zasięgu obszernego pola obniżonego ciśnienia w którym znajduje się wiele niewielkich ośrodków niżowych, dodatkowo na południowym wschodzie zaznaczy się strefa frontu atmosferycznego. Nad krajem zalega chłodniejsza masa powietrza polarnomorskiego.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 29 września 2022, deszcz w Polsce, burze na wybrzeżu

W czwartek deszczowo na południowym wschodzie Polski. Lokalne burze na wybrzeżu

Z upływem dnia na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże z postępującymi większymi przejaśnieniami, jedynie z przewagą całkowitego na południowym wschodzie. Miejscami, głównie od Małopolski i Podkarpacia oraz początkowo Śląska przez Ziemie Świętokrzyską po Lubelszczyznę i południowe i wschodnie dzielnice Mazowsza będą możliwe opady deszczu, z tym, że ich strefa będzie się dość szybko zwężać w kierunku wschodniej Polski.

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 11:00, 29 września 2022

Pogoda 29 września 2022, mapa opadów deszczu w Polsce

Opady deszczu najdłużej będą możliwe na południu i wschodzie Małopolski, na Podkarpaciu po częściowo Lubelszczyznę. Obszar opadów frontowych z upływem popołudnia zacznie stopniowo zanikać.

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 14:00, 29 września 2022

Pogoda 29 września 2022. Gdzie popada deszcz w Polsce, gdzie będą ulewy

Wysoko w Tatrach i Bieszczadach możliwe są również opady deszczu ze śniegiem i lokalnie śniegu. Przelotny deszcz popada również lokalnie w północnych województwach Polski, ponadto w rejonie wybrzeża mogą się także zdarzyć nieliczne burze. Poza tym w kraju na ogół bez opadów.

Temperatury niższe i bardziej wyrównane w Polsce

Czwartek przyniesie bardziej wyrównane temperatury w Polsce. Po ciepłej i pogodniej środzie z temperaturami maksymalnymi na południowym wschodzie do 17-18 st. C., dziś spodziewamy się maksymalnie, od 10, do 14, lokalnie 15 st. C. Nieco chłodniej będzie w rejonach podgórskich w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Prognozowane temperatury w Polsce, 29 września 2022

Pogoda 29 września 2022, temperatura w Polsce

Wiatr słaby w Polsce. Ciśnienie rośnie

Wiatr na ogół będzie słaby, z kierunków zmiennych, jedynie początkowo w Bieszczadach może być okresami silniejszy, w porywach do 60 km/h.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, czwartek 29 września 2022 w godzinach południowych

Pogoda 29 września 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie rośnie, w południe w Toruniu wyniesie 1003 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!