| |
Zagrożenie!
Pogoda na 29 listopada 2022. „Zgniły” wyż nad Polską, ale będą wyjątki. Lokalnie słabo popada śnieg i mżawka

Pogoda na 29 listopada 2022. „Zgniły” wyż nad Polską, ale będą wyjątki. Lokalnie słabo popada śnieg i mżawka

Jesteśmy pod wpływem wyżu, ale nie we wszystkich regionach będzie to pogodny dzień, bo w wielu regionach odczujemy tzw. „zgniły wyż” - przewiduje pogoda we wtorek 29 listopada 2022. Będą regiony zarówno pogodne, zwłaszcza na południu, jak również pochmurne, początkowo lokalnie mgliste, a miejscami, szczególnie na północy popada śnieg, mżawka i punktowo deszcz ze śniegiem. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody dla Polski.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:15. Dane: Eumetsat

Pogoda 29 listopada 2022, zgniły wyż nad Polską, lokalnie popada śnieg i mżawka

Pogoda na dziś, wtorek 29 listopada 2022

Polska pozostaje na skraju potężnego wyżu Erik znad Rosji. Nie wszędzie będzie to pogodny wyż, bo w warstwie podinwersyjnej będą się w wielu regionach utrzymywać szare chmury warstwowe stratus.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 29 listopada 2022, wyż nad Polską, ale nie wszędzie pogodnie, lokalnie popada śnieg i mżawka

We wtorek miejscami rozpogodzenia na południu. Lokalnie popada śnieg, mżawka i deszcz ze śniegiem

Wtorek na przeważającym obszarze Polski będzie dniem pochmurnym z zachmurzeniem dużym i całkowitym, ale miejscami, zwłaszcza w pasie południowym kraju będą możliwe okresowe większe przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia do zachmurzenia umiarkowanego i małego, zwłaszcza między Górnym Śląskiem, centrum i południem Małopolski po częściowo Podkarpacie i chwilowo lokalnie centrum kraju. Punktowo możliwe ustępujące mgły, zwłaszcza na północy Małopolski i Górnego Śląska.

Prognoza zachmurzenia w Polsce o godzinie 13:00, 29 listopada 2022

Pogoda 29 listopada 2022, zachmurzenie w Polsce

Początkowo w Sudetach będą możliwe słabe opady śniegu, ponadto miejscami popada śnieg, mżawka bądź deszcz ze śniegiem na północy, głównie między Kujawami i województwem pomorskim, a także lokalnie na Mazowszu, Podlasiu i Mazurach. 

Zachmurzenie w Polsce o godzinie 16:00, 29 listopada 2022

Pogoda 29 listopada 2022, zachmurzenie w Polsce, gdzie pogodnie i popada śnieg

Najwyższe temperatury na południu i południowym zachodzie Polski

Wczoraj najwyższą temperaturę 6,2 st. C. notowano na stacji synoptycznej IMGW w Raciborzu i Świnoujściu, a dziś również spodziewamy się podobnych wartości maksymalnych w kraju. Na termometrach zobaczymy, od 0-2 st. C. miejscami na północy, wschodzie oraz w centrum, do 3-6 st. C. miejscami na południu, zachodzie i południowym zachodzie Polski.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 29 listopada 2022

Pogoda 29 listopada 2022, temperatura w Polsce

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo wschodni i wschodni, na południowym zachodzie, zwłaszcza w Sudetach i na północy lokalnie okresami silniejszy. Ciśnienie będzie wolno rosnąć, w południe w Chojnicach wyniesie 1024 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!