| |
Zagrożenie!
Pogoda na 29 lipca 2022. Ustępujący wyż i gorąco w Polsce. W nocy wkroczy ulewa, wcześniej lokalny deszcz i burze na południu

Pogoda na 29 lipca 2022. Ustępujący wyż i gorąco w Polsce. W nocy wkroczy ulewa, wcześniej lokalny deszcz i burze na południu

Przez znaczną część dnia możemy liczyć na pogodne i stabilne warunki atmosferyczne z przyjemną letnią temperaturą - przewiduje pogoda w piątek 29 lipca 2022. Zmiany zaczną jednak docierać do Polski, bo z upływem dnia stopniowo wzrośnie zachmurzenie w południowo zachodnich i południowych dzielnicach kraju, gdzie miejscami pojawią się rozproszone przelotne opady deszczu, a na krańcach południowych, zwłaszcza w rejonach podgórskich będą możliwe również lokalne burze. Ulewy zaczną wkraczać z południa z upływem wieczora lub w nocy. Zapraszamy na prognozę pogody.

Ustępujący wyż nad Polską i nasuwający się niż z południa Europy. Prognoza układu barycznego o godzinie 14:00

Pogoda 29 lipca 2022, gorąco w Polsce, deszcz i burze na południu, ulewy wkroczą w nocy

Pogoda na dziś, piątek 29 lipca 2022

Polska znajduje się dziś w zasięgu wyżu Mika znad południowej Skandynawii, aczkolwiek w ciągu najbliższej doby na pogodę zacznie bezpośrednio wpływać zbliżający się z południa niż Frieda aktualnie z centrum nad południowymi Niemcami.

W piątek na ogół pogodnie, lokalny deszcz i burze na południu Polski

Z upływem dnia na przeważającym obszarze Polski, będzie pogodnie z umiarkowanym i niewielkim zachmurzeniem, ale na południu i południowym zachodzie stopniowo zachmurzenie do wieczora zacznie rosnąć do dużego.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:35, 29 lipca 2022 

Pogoda 29 lipca 2022, zachmurzenie w Polsce

Lokalnie w południowych dzielnicach kraju pojawią się rozproszone nieliczne przelotne opady deszczu, a na krańcach południowych, głównie w rejonach podgórskich, będą możliwe również burze.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 20:00

Pogoda 29 lipca 2022, mapa opadów i burz w Polsce

W nocy 29/30 lipca coraz bardziej na pogodę w Polsce, będzie oddziaływał zbliżający się z południa niż Frieda z opadami deszczu. Przez południowo zachodnią Polskę wkroczy ulewa, która stopniowo do sobotniego 30.07 poranka, będzie się przesuwać do centrum w głąb kraju. Niebawem wydamy zaktualizowana prognozę burz na najbliższą dobę.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 05:00, 30 lipca 2022

Pogoda, ulewy w nocy 29/30 lipca 2022 wkroczą do Polski

Letnie temperatury w Polsce. Miejscami gorąco

Przed załamaniem pogody możemy ponownie liczyć na powiew letnich temperatur w Polsce. Spodziewamy się maksymalnie, od 20-24 st. C. na Podlasiu, Warmii, Mazurach i nad morzem, zwłaszcza na wschodnim i środkowym wybrzeżu, 25-27 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 28-30 st. C. miejscami na południowym zachodzie i południowym wschodzie Polski.

Prognozowana maksymalna temperatura w Polsce, 29 lipca 2022

Pogoda 29 lipca 2022, temperatura w Polsce

Wiatr silniejszy w rejonie burz. Ciśnienie będzie spadać

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni i północno wschodni. Lokalnie w rejonie burz powieje okresami silniej, w porywach do 65 km/h. Ciśnienie z upływem dnia zacznie spadać, w południe w Zakopanem wyniesie 1017 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!