| |
Zagrożenie!
Pogoda na środę 29 lipca 2020. Burze, przelotne opady deszczu i gradu na południowym wschodzie kraju

Pogoda na środę 29 lipca 2020. Burze, przelotne opady deszczu i gradu na południowym wschodzie kraju

Minionej doby przez Polskę przeszła strefa frontowa z licznymi burzami, przelotnymi opadami deszczu i lokalnie gradu. Dziś 29.07 w ciągu dnia odsuwający się chłodny front przyniesie jeszcze burze na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Pogoda na środę 29 lipca 2020 dla Polski zapowiada miejscami przelotne opady deszczu, burze, punktowo z gradem, zwłaszcza na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, lokalnie na Ziemi Świętokrzyskiej oraz na wschodzie i południu Mazowsza. Przed frontem na tym obszarze będzie zalegać ciepła, chwiejna i wilgotna masa powietrza, a za frontem z zachodu napłynie chłodniejsze i stabilniejsze powietrze polarnomorskie. Ponownie musimy śledzić gdzie jest burza.

Pogoda środa 29 lipca 2020, zachmurzenie nad Polską o godzinie 07:25

Pogoda na środę 29 lipca 2020 prognoza pogody dla Polski gdzie będą burze i grad

W środę 29.07 na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i małe, miejscami, zwłaszcza na wschodzie i południu, a także nad morzem z przejściową przewagą zachmurzenia dużego, ale z większymi przejaśnieniami lub rozpogodzeniami.

Pogoda środa 29 lipca 2020, prognozowany układ baryczny o godzinie 14:00

Pogoda na środę 29 lipca 2020 prognoza burz i opadów deszczu z gradem, temperatura w Polsce

Pogoda środa 29 lipca 2020, prognozowane położenie stref opadów i lokalnych burz o godzinie 14:00

Pogoda 29 lipca 2020 prognoza pogody dla Polski gdzie będą burze, grad i deszcz jaka temperatura

W ciągu dnia, szczególnie po południu miejscami na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i Ziemi Świętokrzyskiej rozwiną się przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Lokalnie wcześniej burze możliwe również na wschodzie i południu Mazowsza. Na pozostałym obszarze kraju przeważnie bez opadów, tylko lokalnie, głównie na północy, zwłaszcza na Wybrzeżu mogą się zdarzyć słabe przelotne opady deszczu.

Mapa burzowa dla Polski, środa 29 lipca 2020

Mapa burzowa Polski 29 lipca 2020 gdzie jest burza prognoza pogody

Temperatura maksymalna, od 19-22 st. C. nad morzem, do 23-28 st. C. na pozostałym obszarze (najcieplej od Krakowa po Sandomierz). Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie w rejonie burz oraz od Wybrzeża przez Wielkopolskę po Ziemie Lubuską okresami silniejszy. Ciśnienie będzie rosnąć.

Pogoda na noc 29/30 lipca 2020

W nocy przeważnie pogodnie z niewielkim i miejscami umiarkowanym zachmurzeniem, a na południu i południowym zachodzie niemal bezchmurnie. Wyjątkiem będą woj. północne. Tutaj miejscami może przejściowo przeważać większe zachmurzenie i niewykluczone, że lokalnie popada słaby przelotny deszcz. Temperatura minimalna, od 10-13 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 14-17 st. C. na Podkarpaciu oraz na południu i wschodzie Lubelszczyzny oraz na wschodzie Małopolski.

DobraPogoda24


Komentarze
1g

Ja myślałem że będzie jeszcze cieplej dzisiaj ale... No nie wieM!

03 czerwiec 2021 - 15:07
Odpowiedz