| |
Zagrożenie!
Pogoda na 29 grudnia 2022. Wichury na południu Polski. Front i przelotne opady na północy i zachodzie

Pogoda na 29 grudnia 2022. Wichury na południu Polski. Front i przelotne opady na północy i zachodzie

Powrotu zimy nadal nie możemy oczekiwać, to będzie kolejny dzień z oddziaływaniem silnej cyrkulacji strefowej - zapowiada pogoda w czwartek 29 grudnia 2022. Strefa frontu atmosferycznego zaznaczy się na północy i zachodzie i tam miejscami może przelotnie popadać deszcz. Na południu nasili się wiatr szczególnie w rejonach podgórskich i górskich. Wysoko w górach wiatr w porywach przekroczy 100 km/h. Temperatura wzrośnie nawet do 12 st. C., zwłaszcza na południowym zachodzie kraju. Zapraszamy na prognozę pogody.

Wichury na południu Polski. Prognozowane porywy wiatru o godzinie 13:00

Pogoda 29 grudnia 2022, front z deszczem na północy i zachodzie, wichury na południu Polski

Pogoda na dziś, czwartek 29 grudnia 2022

Polska na południowym wschodzie będzie na skraju wyżu znad Rumunii, a na pozostałym obszarze zaznaczy się wpływ oddziaływania obszaru niżowego związanego z niżem Krystyna znad Morza Norweskiego. Z niżem tym związany jest front atmosferyczny, jaki, głównie na północy i zachodzie kraju przyniesie miejscami przelotne opady deszczu. Do Polski nadal napływa łagodna masa powietrza polarnomorskiego.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 29 grudnia 2022, wichury na południu Polski, front chłodny z deszczem na północy i zachodzie

W czwartek przelotny deszcz na północy i zachodzie. Wichury na południu

Z upływem dnia na znacznym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i okresami duże, ale miejscami na południu, południowym wschodzie oraz na zachodzie i południowym zachodzie również chwilami z większymi przejaśnieniami lub rozpogodzeniami do zachmurzenia małego.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 11:00, 29 grudnia 2022

Pogoda 29 grudnia 2022, front z deszczem w Polsce

Dłuższe okresy ze słońcem wystąpią szczególnie na Podkarpaciu, w Małopolsce, na Górnym Śląsku, południu i południowym wschodzie Lubelszczyzny i Ziemi Świętokrzyskiej, a także na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, aczkolwiek miejscami również zaznaczy się na tym obszarze okresami wzrost zachmurzenia.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 21:00, 29 grudnia 2022

Pogoda 29 grudnia 2022, gdzie przejdzie front i spadnie deszcz

Z kolei na północy i zachodzie, głównie miejscami w północnej połowie kraju może przelotnie popadać słaby deszcz. Nie będzie to nic wielkiego.

Najwyższa temperatura na południowym zachodzie Polski

Temperatury nadal będą dalekie od zimy, a w kolejnych dniach jeszcze wzrosną. Spodziewamy się maksymalnie w czwartek, od 4-5 st. C. na Podlasiu i Mazurach, 6-9 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 10-12 st. C. miejscami na południu, zachodzie i południowym zachodzie kraju.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 14:00, 29 grudnia 2022

Pogoda 29 grudnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr będzie umiarkowany, na zachodzie, północy i południu okresami dość silny i porywisty, w porywach do 40-70 km/h, a na obszarach podgórskich i górskich, do 80-110 km/h, południowo zachodni. Wysoko w Bieszczadach i Sudetach porywy wiatru mogą przekroczyć 110-130 km/h. Ciśnienie bez większych zmian, w południe w Zakopanem wyniesie 1019 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!