| |
Zagrożenie!
Pogoda na 29 czerwca 2022. Piekielny upał na wschodzie Polski. Lokalnie przelotne opady i burze z gradem

Pogoda na 29 czerwca 2022. Piekielny upał na wschodzie Polski. Lokalnie przelotne opady i burze z gradem

Upał minionej doby został zepchnięty do wschodniej i południowo wschodniej Polski i to się dziś nie zmieni w ciągu dnia - zapowiada pogoda w środę 29 czerwca 2022. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem, ale jak to w przypadku burz, będą to zjawiska często rozproszone i lokalne. Ograniczą się w ciągu najbliższej doby, głównie do miejscami dzielnic południowych, południowo zachodnich i północno wschodnich kraju. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany upał w Polsce o godzinie 14:00

Pogoda 29 czerwca 2022, piekielny upał w Polsce, miejscami przelotne opady i burze z gradem

Pogoda na dziś, środa 29 czerwca 2022

Nad Polską znajduje się dziś ciepły front atmosferyczny rozciągający z północnego wschodu na południowy zachód kraju. Na pozostałym obszarze zaznacza się słabe oddziaływanie oddalonych ośrodków wyżowych.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 29 czerwca 2022, ciepły front nad Polską, upał na wschodzie, lokalnie przelotne opady i burze

W środę lokalne przelotne opady deszczu i burze z gradem

Z upływem dnia na przeważającym obszarze Polski, będzie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, aczkolwiek początkowo miejscami zalega niskie podinwersyjne zachmurzenie utworzone po przejściu burz i opadów, zwłaszcza w centrum kraju. Zachmurzenie to wraz z nasileniem operacji słonecznej będzie ustępować.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:45

Pogoda 29 czerwca 2022, zachmurzenie w Polsce

Później ponownie zaczną się tworzyć lokalne rozproszone ośrodki konwekcyjne i wtedy znowu miejscami zachmurzenie okresowo wzrośnie aż do wystąpienia przelotnych opadów i burz, punktowo z gradem, zwłaszcza na północnym wschodzie i miejscami na południu w drugiej połowie dnia lub pod wieczór szczególnie na południu Małopolski. Zupełnie inaczej będzie na południowym zachodzie Dolnego Śląska, gdzie już od początku dnia miejscami pada deszcz i tam lokalnie mogą się zdarzyć burze wcześniej. Później lokalne opady i burze mogą wystąpić również na Opolszczyźnie. Na pozostałym obszarze kraju zjawiska konwekcyjne mogą wystąpić tylko lokalnie i będą bardzo nieliczne. Za chwilę będzie zaktualizowana prognoza burz dla Polski na kolejną dobę.

Prognoza zasięgu lokalnych rozproszonych przelotnych opadów w Polsce, do godziny 17:00, 29 czerwca 2022

Pogoda 29 czerwca 2022, mapa opadów w Polsce

Na południowym zachodzie Polski ryzyko burz znacznie wzrośnie wieczorem oraz w nocy 29/30 czerwca. W tej części kraju burze wystąpią głównie na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej i w nocy słabnące będą się przesuwać w kierunku Wielkopolski. 

Prognoza zasięgu opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 20:00, 29 czerwca 2022

Pogoda 29 czerwca 2022, mapa opadów w Polsce, gdzie będą burze

Piekielny upał na wschodzie i południowym wschodzie Polski

Silny upał nadal będzie możliwy na wschodzie i południowym wschodzie Polski, a jutro ponownie rozszerzy swój zasięg w głąb kraju. Spodziewamy się maksymalnie, od 22-29 st. C. w północno zachodniej połowie kraju, do 30-35 na wschodzie i południowym wschodzie kraju (najchłodniej nad samym morzem). 

Wiatr silniejszy tylko w rejonie burz. Ciśnienie nieznacznie spadnie

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, przeważnie północno wschodni i wschodni. Silniej powieje tylko w rejonie burz, miejscami w porywach do 70-80 km/h. Ciśnienie w ciągu dnia nieco spadnie. W południe w Kołobrzegu wyniesie 1019 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!