| |
Zagrożenie!
Pogoda na 28 września 2022. Dwie strefy frontowe z deszczem w Polsce. Burze na wybrzeżu. Pogodne regiony również będą

Pogoda na 28 września 2022. Dwie strefy frontowe z deszczem w Polsce. Burze na wybrzeżu. Pogodne regiony również będą

Przez Polskę przechodzi front atmosferyczny, który minionej doby z opadami deszczu i lokalnymi burzami przesunął się z zachodu na północny wschód kraju, a dziś w drugiej połowie dnia nasunie się kolejna strefa opadów deszczu nad zachodnie i południowo zachodnie dzielnice - zapowiada pogoda w środę 28 września 2022. Za odsuwającym się frontem pojawi się przejściowo pogodny obszar, zwłaszcza na południowym wschodzie Polski. Lokalnie na wybrzeżu mogą wystąpić burze, a wysoko w górach, głównie w Sudetach możliwe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce do godziny 11:00

Pogoda 28 września 2022, front atmosferyczny nad Polską z deszczem i burzami, śnieg w Sudetach

Pogoda na dziś, środa 28 września 2022

Nad wschodnią i północno wschodnią Polską znajduje się dziś strefa frontu atmosferycznego związana z niżem Thorvi znad południowego Bałtyku. Front ten minionej doby przesunął się z zachodu na wschód i północny wschód kraju. W drugiej połowie dnia zacznie wychodzić poza nasze granice, ale wtedy kolejna strefa frontowa nasunie się nad dzielnice południowo zachodnie. Nad Polskę napływa łagodna masa powietrza polarnomorskiego.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 28 września 2022, deszcz i lokalne burze w Polsce, będą także pogodne regiony

W środę miejscami opady deszczu i lokalne burze na wybrzeżu. Będą również pogodne regiony w Polsce

W ciągu dnia na północy, wschodzie i północnym wschodzie Polski będzie się przemieszczać strefa frontu atmosferycznego z opadami deszczu. O poranku pada od Pomorza Gdańskiego przez Warmię, północne i wschodnie Mazowsze po Lubelszczyznę i północno wschodnie krańce Podkarpacia. W kolejnych godzinach ta strefa opadów deszczu nasunie się nad Mazury i Podlasie, a w drugiej połowie dnia zacznie się odsuwać za naszą granicę. Ponadto lokalnie na wybrzeżu mogą się zdarzyć burze. Za tym pochmurnym obszarem frontowym, zwłaszcza na wschodzie i południowym wschodzie będzie się przejaśniać i rozpogadzać do zachmurzenia umiarkowanego i małego. 

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 17:00, 28 września 2022

Pogoda 28 września 2022, mapa opadów deszczu w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie duże i umiarkowane, a w drugiej połowie dnia kolejna strefa opadów deszczu nasunie się nad zachodnie i południowo zachodnie dzielnice Polski i będzie się ona przesuwać do wieczora na wschód w kierunku centrum, a także Śląska i Mazowsza. W wysokich Sudetach może wtedy popadać deszcz ze śniegiem i śnieg.

Najwyższe temperatury na południowym wschodzie Polski

Temperatury w Polsce pozostaną na umiarkowanym poziomie, najwyższe będą na południowym wschodzie w regionie z najdłuższymi dzisiaj rozpogodzeniami, zwłaszcza na Podkarpaciu. Spodziewamy się maksymalnie, od 9-12 st. C. na Suwalszczyźnie, miejscami na Dolnym Śląsku (chłodniej na krańcach południowych regionu) oraz na południowym zachodzie Ziemi Lubuskiej, do 13-18 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

Prognozowana temperatura w Polsce w godzinach popołudniowych, 28 września 2022

Pogoda 28 września 2022, temperatura w Polsce

Okresami silny wiatr w górach. Ciśnienie niskie

Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Silniej okresami powieje w górach, miejscami w porywach do 60-80 km/h.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 14:00, 28 września 2022

Pogoda 28 września 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie w Polsce jest dość niskie, ale wieczorem zacznie rosnąć. W południe we Wrocławiu wyniesie 998 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!