| |
Zagrożenie!
Pogoda na 28 sierpnia 2022. Front chłodny sunie przez Polskę. Niesie deszcz i burze z gradem. Upał już tylko na wschodzie

Pogoda na 28 sierpnia 2022. Front chłodny sunie przez Polskę. Niesie deszcz i burze z gradem. Upał już tylko na wschodzie

Przed nami kres fali upałów, przejście chłodnego frontu atmosferycznego z przelotnymi opadami deszczu i burzami, a przed nim jeszcze ostatni powiew upalnego lata w czasie wakacji na wschodzie i północnym-wschodzie Polski - zapowiada pogoda w niedzielę 28 sierpnia 2022. Front już pojawił się nad zachodnią Polską i w ciągu dnia zacznie wolno przemieszczać się w głąb kraju na wschód. Na swej drodze miejscami przyniesie przelotne opady deszczu i burze, punktowo z niewielkim gradem. Najdłużej stabilna pogoda utrzyma się na wschodzie i północnym wschodzie bo tutaj do końca dnia jeszcze można liczyć na prawdziwie letni dzień z upałem. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 14:00

Pogoda 28 sierpnia 2022, kres fali upałów w Polsce, chłodny front niesie burze i deszcz z gradem

Pogoda na dziś, niedziela 28 sierpnia 2022

Do Polski z zachodu wkroczył chłodny front atmosferyczny związany z niewielkim niżem kierującym się nad południowy Bałtyk. Przed frontem zalega jeszcze bardzo ciepła masa powietrza, która stopniowo zostanie wyparta z Polski przez chłodniejsze powietrze polarnomorskie napływające za frontem.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 28 sierpnia 2022, chłodny front atmosferyczny zakończy upał w Polsce

W niedzielę upał na wschodzie Polski. Front atmosferyczny przyniesie deszcz i miejscami burze z gradem

Z upływem dnia we wschodniej i północno-wschodniej Polsce, od Podlasia, Mazur i co najmniej wschodniej Warmii przez wschodnie Mazowsze po większą część Lubelszczyzny będzie słonecznie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem. 

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:35

Pogoda 28 sierpnia 2022, zachmurzenie w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane rosnące do dużego, ale z przejaśnieniami, aczkolwiek początkowo jeszcze z rozpogodzeniami na północy i miejscami w centrum kraju. Miejscami na tym obszarze pojawią się z upływem godzin przelotne opady deszczu i miejscami burze z gradem.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 17:00, 28 sierpnia 2022

Pogoda 28 sierpnia 2022, mapa opadów w Polsce

W ciągu dnia przelotnie popada, zwłaszcza miejscami w dzielnicach zachodnich, a także szczególnie od Kujaw przez Wielkopolskę, centrum kraju po dzielnice południowe i lokalnie południowo wschodnie. Będą to opady rozproszone i intensywniejsze tylko w rejonie burz.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 20:00, 28 sierpnia 2022

Pogoda 28 sierpnia 2022, gdzie będą burze w Polsce

Strefa frontowa do wieczora z opadami nie powinna jeszcze dotrzeć do wschodnich dzielnic Lubelszczyzny, na Podlasie, Mazury i na wschód Warmii. Co najmniej tutaj możemy liczyć na stabilną pogodę, nadal gorącą i upalną. Już za chwilę wydamy aktualizacje prognozy burz dla Polski na najbliższą dobę.

Upał przed frontem na wschodzie Polski

To będzie jeszcze upalny dzień we wschodniej Polsce przed dodarciem zachmurzenia frontowego. Spodziewamy się temperatury maksymalnej, od 19-25 st. C. na zachodzie i południu, od wybrzeża przez Ziemie Lubuską, zachodnie Kujawy, Wielkopolskę, Dolny Śląsk, po Opolszczyznę, Górny Śląsk i południe Małopolski, do 26-31, lokalnie 32 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Upał powinien jeszcze wystąpić, od Warmii, Mazur i Podlasia przez wschodnie Mazowsze, Lubelszczyznę po wschodnie Podkarpacie.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 16:00, 28 sierpnia 2022

Pogoda 28 sierpnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr silniejszy tylko w rejonie burz. Ciśnienie wieczorem zacznie rosnąć

Wiatr jest i będzie słaby, okresami umiarkowany, przeważnie z kierunków zachodnich, tylko na wschodzie z kierunków południowych. Silniej powieje jedynie w rejonie burz, w porywach do 55-70 km/h.

Prognozowany wiatr w Polsce bez porywów burzowych, 28 sierpnia 2022

Pogoda 28 sierpnia 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie wieczorem zacznie stopniowo rosnąć. W południe w Gdańsku wyniesie 1012 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!